
Nem kérnek a négy évvel ezelőtt is látott kampánymódszerekből. Archív
Fotó: Pál Árpád
Több mint húsz közismert székelyudvarhelyi civil tett közzé nyílt levelet kedden a Facebookon. Mint írják, elegük van a közelgő helyhatósági választással kapcsolatos „kisded játékokból”, az áljelöltekből és a névtelen, mocskolódó blogokból, Facebook-oldalakból.
2020. március 10., 20:002020. március 10., 20:00
Nekünk Székelyudvarhely az első! címmel Komoróczy Zsolt helyi civil tette közzé saját Facebook-oldalán azt az állásfoglalást, amelyet többek között Szabó Károly, a városi könyvtár munkatársa, Nagy Pál színházigazgató, Dunkler Róbert, Fincziski Andrea színművészek, Dávid Botond fotóművész, Orendi István, az Udvarhely Néptáncműhely vezetője, Simon Szilárd, a Szekler Teker Egyesület vezetője, Sándor Zsolt állatorvos, Bíró Edith, a Balázs Ferenc Vegyeskar elnöke és Vass Orsolya, az Udvarhelyi Fiatal Fórum elnöke is nevével látott el.
„Alulírottak a város gondolkodni szerető polgárai vagyunk, akiknek az a céljuk, hogy az iskolaváros, valamint a hajdanán pezsgő kisiparosi élet örökségében egymás iránti tisztelettel és jóindulattal, békében és fejlődésben élhessük civilizált kisvárosi mindennapjainkat” – szögezik le. Hangsúlyozzák, úgy érzik,
a versengés a normális kerékvágásba terelődjön vissza, és „kirostáljuk azokat, akik Székelyudvarhelyt folyamatosan a közröhej tárgyává kívánják tenni”.
Az utóbbi hetek történéseit szégyenletesnek tartják, és elkerülnék a város végleges holtvágányra kerülését. „Mielőtt az utolsó fiatal is veszi a vándorbotját és itt hagy bennünket a felgyűlt mocsok, frusztráció és megrekedt fejlődésünk miatt, lépnünk kell, világossá kell tenni: elég volt a kisded játékból, legyen elég a zaklatásokból, fenyegetésekből, feljelentésekből, a hecckampányból. (…)
Hozzáteszik továbbá, nem tartják elfogadhatónak azt sem, hogy a különféle érdekcsoportok kifejezetten mocskolódási szándékkal mindenféle közösségi médiás oldalt, blogot íratnak bérmunkában.
Arra kérik tehát a politikai pártokat, azok ifjúsági szervezeteit és az összes többi érdekcsoportot, hogy hagyjanak fel a négy évvel ezelőtt is megtapasztalt kampánypraktikákkal. Mint ismeretes ugyanis, a 2016-os helyhatósági választások idején az akkor harmadik mandátumáért induló Bunta Levente volt polgármester mellett egy bizonyos érdekcsoport egy Buta Levente nevű személyt is indított a választáson, így zavarva össze a gyanútlan választókat.
Nemrégiben pedig Hajdó Csaba néppártos helyi önkormányzati képviselő számolt be arról, hogy biztos forrásból tudják,
A civil csoport célja, hogy Székelyudvarhelyen tisztességes legyen a megmérettetés, a mindenkori városvezetés számára pedig Székelyudvarhely és lakói legyenek az első helyen. Ennek érdekében a csoportosulás „aktívabb szerepet” is hajlandó vállalni, derül ki a szövegből.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás