
Nem kérnek a négy évvel ezelőtt is látott kampánymódszerekből. Archív
Fotó: Pál Árpád
Több mint húsz közismert székelyudvarhelyi civil tett közzé nyílt levelet kedden a Facebookon. Mint írják, elegük van a közelgő helyhatósági választással kapcsolatos „kisded játékokból”, az áljelöltekből és a névtelen, mocskolódó blogokból, Facebook-oldalakból.
2020. március 10., 20:002020. március 10., 20:00
Nekünk Székelyudvarhely az első! címmel Komoróczy Zsolt helyi civil tette közzé saját Facebook-oldalán azt az állásfoglalást, amelyet többek között Szabó Károly, a városi könyvtár munkatársa, Nagy Pál színházigazgató, Dunkler Róbert, Fincziski Andrea színművészek, Dávid Botond fotóművész, Orendi István, az Udvarhely Néptáncműhely vezetője, Simon Szilárd, a Szekler Teker Egyesület vezetője, Sándor Zsolt állatorvos, Bíró Edith, a Balázs Ferenc Vegyeskar elnöke és Vass Orsolya, az Udvarhelyi Fiatal Fórum elnöke is nevével látott el.
„Alulírottak a város gondolkodni szerető polgárai vagyunk, akiknek az a céljuk, hogy az iskolaváros, valamint a hajdanán pezsgő kisiparosi élet örökségében egymás iránti tisztelettel és jóindulattal, békében és fejlődésben élhessük civilizált kisvárosi mindennapjainkat” – szögezik le. Hangsúlyozzák, úgy érzik,
a versengés a normális kerékvágásba terelődjön vissza, és „kirostáljuk azokat, akik Székelyudvarhelyt folyamatosan a közröhej tárgyává kívánják tenni”.
Az utóbbi hetek történéseit szégyenletesnek tartják, és elkerülnék a város végleges holtvágányra kerülését. „Mielőtt az utolsó fiatal is veszi a vándorbotját és itt hagy bennünket a felgyűlt mocsok, frusztráció és megrekedt fejlődésünk miatt, lépnünk kell, világossá kell tenni: elég volt a kisded játékból, legyen elég a zaklatásokból, fenyegetésekből, feljelentésekből, a hecckampányból. (…)
Hozzáteszik továbbá, nem tartják elfogadhatónak azt sem, hogy a különféle érdekcsoportok kifejezetten mocskolódási szándékkal mindenféle közösségi médiás oldalt, blogot íratnak bérmunkában.
Arra kérik tehát a politikai pártokat, azok ifjúsági szervezeteit és az összes többi érdekcsoportot, hogy hagyjanak fel a négy évvel ezelőtt is megtapasztalt kampánypraktikákkal. Mint ismeretes ugyanis, a 2016-os helyhatósági választások idején az akkor harmadik mandátumáért induló Bunta Levente volt polgármester mellett egy bizonyos érdekcsoport egy Buta Levente nevű személyt is indított a választáson, így zavarva össze a gyanútlan választókat.
Nemrégiben pedig Hajdó Csaba néppártos helyi önkormányzati képviselő számolt be arról, hogy biztos forrásból tudják,
A civil csoport célja, hogy Székelyudvarhelyen tisztességes legyen a megmérettetés, a mindenkori városvezetés számára pedig Székelyudvarhely és lakói legyenek az első helyen. Ennek érdekében a csoportosulás „aktívabb szerepet” is hajlandó vállalni, derül ki a szövegből.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
1 hozzászólás