
Az EMNP-s megyei önkormányzati képviselők szerint Borboly Csaba a saját szabályai szerint vezeti a tanácsüléseket
Fotó: Gecse Noémi
„Az Erdélyi Magyar Néppárt Hargita megyei önkormányzati képviselőiként tiltakozunk Borboly Csaba megyei tanácselnök azon gyakorlata ellen, ahogyan a megyei tanácsüléseket – akár rendes, akár rendkívüli ülésekként – összehívja” – adnak hangot elégedetlenségüknek az Erdélyi Magyar Néppárt Hargita megyei önkormányzati képviselői.
2020. május 05., 16:112020. május 05., 16:11
2020. május 05., 16:182020. május 05., 16:18
Mint azt arról a szerkesztőségünknek is elküldött közleményükben felhívják a figyelmet, Hargita Megye Tanácsának ülésein rendszeresen előfordul, hogy:
az ülések kiközölt kezdési időpontját az utolsó percben megváltoztatják;
a törvényes határidővel kiközölt első változatú napirend az ülés időpontjáig még többször változik, a tanácsülések előtt félórával, percekkel – sőt, akár a hivatalos kezdés után is – küldenek még elektronikus úton anyagokat a napirendhez;
a megyei költségvetés módosítására, valamint a városoknak és községeknek leosztandó pénzre vonatkozó határozattervezeteket utolsó pillanatban kapjuk kézhez, gyakorlatilag lehetetlenné téve a megfelelő tanulmányozást és érdembeli módosító javaslatok megtételét.
Mint a Sándor Krisztina, Nagy Pál és Zakariás Zoltán Hargita megyei önkormányzati képviselők által aláírt dokumentumból kiderül, bár napirend előtt az ellenzéki képviselők rendszeresen hangot adnak emiatt elégedetlenségüknek,
Hozzáteszik: a koronavírus okozta járvány miatti szükségállapot beállta óta a megyei tanács online gyűlésezik, a gyűléseket immár élőben lehet követni Facebookon.
„Azóta hatványozottan érvényes mindaz, amit fent megírtunk: mind a gyűlések időpontja, mind pedig azok napirendje és az azokhoz tartozó anyagok módosításokkal és az utolsó percekben jutnak el a megyei önkormányzati képviselőkhöz, sőt, a megyei tanács elnöke még több olyan bemutató anyagot – ezeket a megyei önkormányzati képviselők is csak akkor és ott látják először – készíttet elő a megyei tanácsülésekre, amelyek célja mindenekelőtt külső kommunikációs jellegű, amivel a megyei tanácselnök a megyei tanács működését változatlanul alárendeli saját, egyszemélyes politikai kommunikációjának.
– fejtik ki álláspontjukat – ahogy ők fogalmaznak –, a Borboly-féle vezetői gyakorlat kapcsán.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
2 hozzászólás