
Fotó: Rédai Attila
Megállást tiltó táblák tucatjait helyezte ki a csíkszeredai városháza Zsögöd főutcáján, ahol egy-egy szakaszon sokszor „egysávosra” szűkült az úttest a szabálytalanul parkoló autók miatt. A jelenség nem egyedi, más helyeken is lehet hasonlót tapasztalni.
2025. március 05., 21:002025. március 05., 21:00
A csíkszeredai lakók immár évek óta jelzik, hogy a parkoló autók miatt nehézkesen lehet közlekedni a Zsögödi Nagy Imre utcában. Ezért az itteni forgalom zavartalan áramlása és a balesetek elkerülése érdekében
– osztotta meg a Székelyhonnal Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
Az út mindkét oldalára szerelnek megállni tilos táblákat a Zsögödi Nagy Imre utcában
Fotó: Rédai Attila
Hozzátette, ezen a szakaszon két új kiemelt átjárót is kialakítanak, hogy tovább csökkentsék a járművek sebességét, elősegítve a balesetmentes közlekedést. „A korábban telepített fekvőrendőrök beváltak, hiszen hatékonyan lassítják a forgalmat” – jegyezte meg.

Újabb megemelt gyalogátjárókat alakítottak ki Csíkszeredában, hogy megfékezzék a sebességhatárt jóval túllépő száguldozókat. Most Csíksomlyón és Csobotfalván történt ilyen beavatkozás, de Zsögödben is folytatják.
Kérdésünkre, hogy mennyire bíznak a tiltótáblák hatékonyságában, azt válaszolta, azok felállítása után a helyi és az állami rendőrség ellenőrizni tudja a szabályok betartását, és szükség esetén büntetheti a szabálytalankodó sofőröket. „Ugyanakkor fontos hangsúlyozni, hogy nem a büntetés a célunk, hanem a közlekedés biztonságának növelése” – emelte ki.
Fotó: Borbély Fanni
A jelenség nem egyedi, a hargitai megyeszékhely több pontján rendszeresen előfordul, hogy
Ilyen többek között a Venczel József utca felső szakasza, a Szív utca a sátortetős jégpálya körül, a Szentlélek utca egy jelentős szakasza, a Nagyrét utca ANL-s lakások előtti része, a Jégpálya utca, valamint a Tető utca egy része.
„Az elmúlt években már a Tető utcában is kihelyeztük a megállni tilos táblákat, és ott, ahol szükséges, a lakók biztonsága érdekében további táblákat tervezünk kihelyezni. Mindez a közlekedésrendészet engedélyével és ajánlásával történik” – nyomatékosította Bors Béla.
Fotó: Borbély Fanni
A megállni tilos tábla jelentése
Jó tudni, hogy a vonatkozó közlekedési szabályok értelmében a megállni tilos tábla hatálya alatt autóval csak forgalmi vagy műszaki okokból szabad megállni, ilyen lehet például a forgalmi dugó, vagy az autónk meghibásodása. Más esetben az autót nem szabad leállítanunk, ez ugyanis szabályszegésnek minősül.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Négy személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
6 hozzászólás