Újabb kiállításnak ad helyet a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum Képtára: ezúttal az elismert Zsigmond Aranka textil- és festőművész legrégebbi szőtteseiből és falikárpitjaiból nyílik textilművészeti kiállítás április 21-én.
2022. április 19., 13:452022. április 19., 13:45
A Nagybaconból származó, később Székesfehérváron, majd New Yorkban tevékenykedő Zsigmond Aranka textil- és festőművész, grafikus, művészpedagógus számos szakmai elismerést követően 2019-től Székelyudvarhelyen tölti mindennapjait, hazahozta munkásságát és alkotókedvét, ugyanis minden vágya az volt, hogy idős korát Erdélyben töltse.
A Kossuth Lajos utcai Képtárban ezúttal az alkotó legrégebbi munkáiból – textilterveiből, festményszerű szőtteseiből, falikárpitjaiból – lesz látható egy textilművészeti összeállítás, amelynek megnyitóját április 21-én 18 órától tartják. A tárlat egy hónapon keresztül lesz látogatható.
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
A nagyböjt minden szombatján déli 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. A szervezők közösségi imára hívnak mindenkit, aki fontosnak tartja a nagyböjti elcsendesedést és hisz a közös könyörgés erejében.
A Románia és az Egyesült Államok közötti kapcsolat rendkívül érett, kölcsönös érdekekkel – jelentette ki Nicușor Dan csütörtökön Washingtonban, ahol részt vett a Donald Trump amerikai elnök által kezdeményezett Béketanács ülésén.
Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
Összesen 214 oszlófélben lévő bölény-, bivaly-, szarvas- és őztetemre bukkantak Récekeresztúr község bölényfarmján a Kolozs megyei prefektúra tájékoztatása szerint.
Közös nyilatkozatot fogadtak el az erdélyi magyar pártok és nemzeti tanácsok Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó jelenlétében. A nyilatkozat egyebek mellett a választójog és kisebbségi ügyek kapcsán rögzíti az álláspontjaikat.