
Többször voltak gondok a legeltetés miatt Máréfalván
Fotó: Gábos Albin
Egy bordája, valamint az orra tört el annak a máréfalvi férfinek, akit kedden este támadott meg ismerőse a polgármesteri hivatal előtt egy legeltetéssel kapcsolatos vita miatt. Az intézményben éppen önkormányzati ülést tartottak, így annak részvevői hívták ki a mentőket.
2020. november 25., 19:502020. november 25., 19:50
Kedden este tíz óra után nem sokkal értesítették a rendfenntartókat, hogy ütlegelésbe torkollott egy veszekedés a máréfalvi polgármesteri hivatal előtt. Egy helybéli ököllel és lábbal bántalmazta az intézménynél szolgálatot teljesítő őrt – fejtette ki lapunknak Incze Miklós, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője. Mint mondta, információi szerint egy régebbi vita miatt történt az incidens, ám a hatóságok még vizsgálják a körülményeket. A rendőrség egyébként testi sértés miatt indított eljárást az ügyben.
Információink szerint egy bordája, illetve az orra tört el az áldozatnak, akit éjszakára beutaltak a kórházba, másnap azonban hazaengedték.
A helyi gazdák közül ugyanis többen megegyeztek, hogy a késő őszi időszakban – amikor már nincs pásztor – közös csordába tömörítik szarvasmarháikat és a tulajdonosok felváltva fognak vigyázni legeltetéskor az állatokra. Egy gazda végül nem tudta vállalni a neki megszabott időpontot, így egyik barátja felhívta este az áldozatot – aki éjszakánként őrizte a jószágokat –, hogy tájékoztassa a helyzetről. Ekkor történt egy szóváltás, ami után a telefonáló a hivatal elé sietett és ütlegelni kezdte az éppen szolgálatot teljesítő őrt.
Kovács Imre polgármestertől megtudtuk, hogy éppen önkormányzati testületi ülés zajlott az eset idején. A képviselők a kiabálást hallva kirohantak az épület elé, ahol már csak az áldozatot találták meg. Ők hívták a 112-es segélyhívó számot. A községvezető kérdésünkre azt is elmondta, hogy nem először vannak gondok a legeltetés miatt Máréfalván. Ő kifejezetten támogatja az állattartást, hiszen régi hagyomány ez a faluban, de arra int mindenkit, hogy tiszteljék egymást és tartsák be az alapvető szabályokat.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!