
Fotó: Pinti Attila
Szekérnek ütközött, majd lesodródott az úttestről egy autó péntek délelőtt Csíkszentmárton déli határában.
2017. május 12., 16:112017. május 12., 16:11
2017. május 12., 16:172017. május 12., 16:17
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a 35 éves csíkszeredai autóvezető személyautójával lakóhelye felől az E578 jelzésű európai úton Csíkkozmás irányába közlekedett, amikor nekiütközött az előtte haladó szekérnek.
Fotó: Pinti Attila
A lóvontatású járművön egy 73 éves csíkszentgyörgyi férfi ült, ő sérülések nélkül megúszta a balesetet. Az autó az ütközést követően lesodródott az úttestről, majd a menetiránya szerinti jobb oldalon lévő szántóföldön felborult. Sofőrjét kivizsgálásra a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállították.
Fotó: Pinti Attila
A balesetben érintettek nem voltak alkohol befolyása alatt, az anyagi kár kilencezer lejre tehető – számolt be a rendőrség. A szekeret vontató ló a lábán megsérült, az idős férfi rokonai a hatósági helyszínelést követően Csíkkozmás irányába vitték tovább.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.
Az év végi és újévi szabadnapok biztonsága érdekében fokozott rendőri jelenlét lesz tapasztalható a Kovászna megyében. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy felelősségteljes magatartással járuljanak hozzá a közrend és a közbiztonság fenntartásához.
szóljon hozzá!