
Fotó: Portik Vilmos/Facebook
Bár letérnek a buszmegállókba és néha az ajtót is kinyitják, nem lehet utazni az elektromos buszokon Marosvásárhelyen, hiszen egyelőre tesztelik a járműveket. Ki kell ugyanis derüljön, hogy egy töltéssel hány kört tudnak megtenni egy-egy adott útvonalon.
2023. január 26., 13:592023. január 26., 13:59
Marosvásárhelyen szerdától üres elektromos buszok is közlekednek a megszokott tömegközlekedési járművek mellett. Mivel a buszmegállókba is betérnek és megállnak, ezért
Portik Vilmos marosvásárhelyi alpolgármester sajtóirodájától megtudtuk, harminckét elektromos buszt kell kipróbáljanak, hogy azután majd megfelelő módon „munkába tudják állítani”.
Fotó: Portik Vilmos/Facebook
A gyártó cég munkatársa is Marosvásárhelyre költözött egy rövid időre, hogy betanítsa a karbantartókat és a buszfősofőröket. Meg kell tanulniuk értelmezni a műszerfalon levő jeleket, gyakorlatban is
Ugyanis a tömegközlekedési vállalat székhelyén vannak a lassú töltők, amelyekkel éjszakánként kell tölteni a járműveket, de a lakótelepeken levő végállomásokon vannak olyan gyors töltők, amelyek kis időre kisegítik a járművet, ha szükség lenne erre.
Fotó: Portik Vilmos/Facebook
Az elektromos járművek a 4-es, 18-as, 12-es, 17-es, 20-as és 23-as útvonalakon fognak majd közlekedni, így jelenleg is ezeken az útvonalakon láthatják őket a vásárhelyiek. Azért van feltüntetve a számuk és az útvonaluk, mert összeköttetésben vannak a székhelyen levő rendszerrel, amely rögzíti az adatokat – például a fogyasztást. Azt is megtudtuk, hogy
Vannak buszmegállók, ahol az ajtókat is kinyitják. A tesztüzemmód még néhány napig tart, ezért arra kérik a marosvásárhelyieket, hogy nézzék meg pontosan a buszok tábláit, és ne próbáljanak felülni azokra, amelyekre ki van írva, hogy tesztüzemmód. Előreláthatóan az új elektromos buszokkal jövő hónap közepe után lehet közlekedni.
Fotó: Portik Vilmos/Facebook
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
szóljon hozzá!