
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egyelőre nem kezdődik el a 13A jelzésű országút máréfalvi szakaszán található, veszélyesnek ítélt híd másfél hónapja beharangozott újjáépítése, hiszen tervmódosításokra lesz szükség a kivitelezést megelőzően.
2022. június 09., 11:222022. június 09., 11:22
Április végén jelezte közleményében Hargita Megye Tanácsa, hogy rövid időn belül – az Országos Útügyi Igazgatóság Hargita megyei kirendeltségének megrendelésére – elkezdődik egy veszélyesnek ítélt híd újjáépítése a 13A jelzésű országút máréfalvi szakaszán. A kommünikében akkor egysávos és teljes útlezárásokat is említettek a helyszínen a munkálat idejére, azzal a megjegyzéssel, hogy elterelő utat fognak biztosítani a maximum 3,5 tonnás járművek számára.

A szakértők által veszélyesnek ítélt hidat fognak újjáépíteni hamarosan a 13A jelzésű országúton, Máréfalva központjában. Részleges, időnként pedig teljes útlezárásokra kell számítani.
Mivel a bejelentés óta majdnem másfél hónap telt el, kíváncsiak voltunk, hogy miért nem kezdődtek el a munkálatok.
Cătălin Romanescu, az útügyi igazgatóság vezetője lapunknak elmondta,
Ezzel kapcsolatban a helyszínen fognak gyűlést tartani a szakemberek a fontos döntések meghozatala érdekében, és csak azután derül ki, hogy mikor vághatnak bele a kivitelezésbe.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Cătălin Romanescu arról is tájékoztatott, hogy a 13A jelzésű országút kirulyfürdői eltérőhöz közeli szakaszán egy megrongálódott híd megerősítésébe kezdtek, így félpályás útlezárásra kell számítsanak az autósok.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
Több mint hatvan házkutatást tartottak és hat embert őrizetbe vettek egy olyan adócsalási ügyben, amely a gyanú szerint építkezési cégeket érint, és Hargita, illetve Maros megyében is vizsgálatokat folytatnak.
Az ukrán hadsereg légvédelme péntek reggel lelőtt egy drónt Románia határának közelében, mindössze száz méterre a Tulcea megyei Chilia Veche településtől – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Tizenegy embert vettek őrizetbe és további négy gyanúsított ellen hatósági felügyeletet rendeltek el annak a fővárosi prostitúciós ügynek a fejleményeként, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra a DIICOT.
Nicușor Dan pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy kihirdette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt, miután az alkotmánybíróság döntésének indoklása megjelent a Hivatalos Közlönyben.
Péntek reggel 7 óra 15 perc körül újabb Ro-Alert üzenetet kaptak Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben. Ez volt a negyedik ilyen riasztás szerda este óta.
Csütörtök este megjelent a Hivatalos Közlönyben az alkotmánybíróság február 18-i határozatának indoklása, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Richter-skála szerint 4,5-ös erősségű földrengés történt csütörtökön 19 óra 21 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt a következő napokban kihirdeti az államfő, így Romániának esélye van megkapni a visszatartott uniós helyreállítási források nagy részét.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni csütörtöki orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
1 hozzászólás