
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egyelőre nem kezdődik el a 13A jelzésű országút máréfalvi szakaszán található, veszélyesnek ítélt híd másfél hónapja beharangozott újjáépítése, hiszen tervmódosításokra lesz szükség a kivitelezést megelőzően.
2022. június 09., 11:222022. június 09., 11:22
Április végén jelezte közleményében Hargita Megye Tanácsa, hogy rövid időn belül – az Országos Útügyi Igazgatóság Hargita megyei kirendeltségének megrendelésére – elkezdődik egy veszélyesnek ítélt híd újjáépítése a 13A jelzésű országút máréfalvi szakaszán. A kommünikében akkor egysávos és teljes útlezárásokat is említettek a helyszínen a munkálat idejére, azzal a megjegyzéssel, hogy elterelő utat fognak biztosítani a maximum 3,5 tonnás járművek számára.

A szakértők által veszélyesnek ítélt hidat fognak újjáépíteni hamarosan a 13A jelzésű országúton, Máréfalva központjában. Részleges, időnként pedig teljes útlezárásokra kell számítani.
Mivel a bejelentés óta majdnem másfél hónap telt el, kíváncsiak voltunk, hogy miért nem kezdődtek el a munkálatok.
Cătălin Romanescu, az útügyi igazgatóság vezetője lapunknak elmondta,
Ezzel kapcsolatban a helyszínen fognak gyűlést tartani a szakemberek a fontos döntések meghozatala érdekében, és csak azután derül ki, hogy mikor vághatnak bele a kivitelezésbe.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Cătălin Romanescu arról is tájékoztatott, hogy a 13A jelzésű országút kirulyfürdői eltérőhöz közeli szakaszán egy megrongálódott híd megerősítésébe kezdtek, így félpályás útlezárásra kell számítsanak az autósok.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
1 hozzászólás