Marosvásárhelyen az Egyesülés negyed a leggyorsabban növekedő lakótelep. Gomba módra nőttek ki a földből az elmúlt években az új tömbházak, magánházak,aki rég nem járt ott, simán eltévedhet.
2025. március 04., 17:182025. március 04., 17:18
2025. március 04., 17:192025. március 04., 17:19
A statisztika szerint az elmúlt években a lakónegyed és a környező települések: Marosszentanna, Marosszentkirály lakossága tízezerrel megnőtt. A városvezetés rendet szeretne teremteni a kaotikus lakótelepen, erről szerveztek közvitát a városháza nagytermében.
Marosvásárhely legkaotikusabb lakónegyedébe tervezett új utcákról tartottak közvitát a városháza nagytermében hétfőn délután. A tervezők és a lakók is elmondták álláspontjukat, ám ezek több helyen ütköznek.
Mint kiderült, területkisajátításokra kerül sor, a lakók pedig arra panaszkodtak, hogy udvarukat érinti, telküket szeli ketté szeli a betervezett útszakasz.
Közzétette csütörtökön az oktatási minisztérium a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájának eredményeit.
Péntek reggeltől szombat reggelig az ország több mint felében másodfokú (narancssárga jelzésű), a többi területen pedig elsőfokú (sárga) hőségriasztás lesz érvényben – közölte csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Hargita, Kovászna és Maros megyében is útkarbantartási és -megerősítési munkálatok zajlanak, amelyek forgalomkorlátozással járnak.
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint csütörtök délig közzéteszik a nyolcadikos végzősök képességfelmérő vizsgájának eredményeit.
Elkezdik a Cipészek utca felújítását Székelyudvarhelyen, jövő héten. Az utcában a forgalmi rend is megváltozik, melynek hatására több parkolóhely lesz.
Adrian Nicușor Nicát nevezte ki a miniszterelnök az országos adóhatóság (ANAF) vezetőjévé. Ilie Bolojan döntése szerda este jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
Az egészségügyben dolgozók bérpótlékai a munkájuknak csak egy meghatározott része esetében csökken, más tevékenységeik esetében nem. Még nem világos, hogy ennek rendszerszinten milyen hatása lesz, véli a Sanitas képviselője.
Ilie Bolojan kormányfő szerdán bejelentette, hogy jövő évben sem fognak nőni a nyugdíjak és a közalkalmazotti fizetések. A költségvetési hiány csökkentése érdekében kétkulcsos áfát vezetnek be, és csökkentik a pártok állami támogatását is.
Börtönbüntetést kaptak ketten Hargita megyében állatkínzás miatt: egy 19 éves a kölyökkutyáját tépette szét nagykutyákkal, egy másik pedig megcsonkította saját kutyája fülét. Az első esetben felfüggesztett büntetés született, másodikban letöltendő.
A Közigazgatási Szakszervezetek Szövetsége (FNSA) kérte a Nép Ügyvédjétől, hogy hivatalból emeljen alkotmányossági kifogást az alkotmánybíróságon a közigazgatásban dolgozók bércsökkentését előíró 2025/36-os számú sürgősségi kormányrendelet ellen.
szóljon hozzá!