
Képünk illusztráció
Fotó: Csató Andrea
Fokozott légköri instabilitásra vonatkozó elsőfokú (sárga) riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
2024. augusztus 09., 13:362024. augusztus 09., 13:36
A meteorológusok szerint péntek déltől este 9 óráig Erdély nyugati és délnyugati és Moldva legnagyobb részében, valamint elszórtan a hegyekben viharokra lehet számítani.
– ismerteti az Agerpres.
Ezzel szemben az ország déli részében pénteken tombol a hőség; Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Ilfov megye és a főváros elsőfokú riasztás alatt áll. A nappali hőmérséklet csúcsértékei 35-37 Celsius-fok körül alakulnak, a hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80 egységet – figyelmeztettek a meteorológusok.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
szóljon hozzá!