
Az adomány jelentős részét teszi ki a burgonya. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Száz tonna terménnyel segíti idén is a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete a Kovászna, Hargita és Maros megyei rászorulókat. A gazdaszervezet a polgármesteri hivatalok szociális osztályán, valamint az egyházakon keresztül lépett kapcsolatba azokkal a civil szervezetekkel, amelyeknek eljuttatták az adományokat.
2021. november 10., 17:502021. november 10., 17:50
A három székelyföldi megye gazdaszervezeteit összefogó, 2019-ben megalakult Székely Gazdaszervezetek Egyesülete már az első évben jelentős adománnyal támogatta a gyermek- és öregotthonokat, illetve más, szociális kérdésekkel foglalkozó civil szervezeteket. Szabó Árpád alelnök a Székelyhonnak elmondta,
hogy gabonával, burgonyával, zöldséggel segíthessenek azoknak, akik erre rászorulnak.
A gazdák szívesen adományoznak, Kovászna megyéből főleg krumplit – tavaly több mint tíz tonnát – kaptak a civil szervezetek, aminek nagyon örültek, hiszen mindennapos eledelnek számít, a konyhán szinte nélkülözhetetlen alapanyag – hangsúlyozta az alelnök. Maros megyéből leginkább gabonát gyűjtöttek, hiszen a Mezőségen az terem nagy mennyiségben, míg a Hargita megyeiektől különböző zöldségek, pityóka érkezett.
A gabonagyűjtés idén még tart, eddig húsz tonna búzát már eljuttattak a civil szervezetekhez, és terveik szerint decemberig, karácsony előtt befejezik a gyűjtést, elkészítik a számvetést – mondta Szabó Árpád. A múlt héten tizenkét tonna pityóka, 800 kilogramm murok, 400 kiló hagyma érkezett Maros megyébe.
– magyarázta a gazdaszervezetek egyesületének alelnöke.
Az adományozóról
A Székely Gazdaszervezetek Egyesülete 2019-ben jött létre azzal a céllal, hogy szaktanácsadással segítse a három székelyföldi megye gazdálkodóit, közös irányt mutasson a székelyföldi agráriumnak, segítsen az új technológiák megismertetésében és bevezetésében. A három megyében húsz falugazdász tevékenykedik, és tizenhárom szakterületen biztosít teljes körű szaktanácsadást. Megalakulásuk első évében már csatlakoztak a Magyarok kenyere elnevezésű Kárpát-medencei kezdeményezéshez, minden évben jelentős mennyiségű búzaadománnyal járultak hozzá, hogy mindenkinek jusson kenyér az asztalára.
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
A Romániai Városok Szövetsége (AMR) közleményben reagált a 2026-ra vonatkozó helyi adók és illetékek körül kialakult közvitára. A szervezet kiemeli: az önkormányzatok a hatályos jogszabályok alapján, kényszerűen jártak el, amikor módosították az adókat.
Feszült hangulatú felszólalások jellemezték a marosvásárhelyi önkormányzat januári ülését, ahol a fogyatékkal élőket gondozók érdemi segítséget követeltek a várostól. A tanács a buszmegállók modernizálásának elhalasztásáról is döntött.
Megkezdi hétfőn a parlament idei első rendes ülésszakát. A szenátus és a képviselőház elnöke hétfőn 16 órára hívta össze a plénumot.
A hét halálos áldozatot követelő keddi Temes megyei közúti balesetben nyaki gerinctörést szenvedett görög fiatalembert megműtötték a temesvári megyei kórházban, állapota stabil.
A marosvásárhelyi Stefánia napköziotthonos óvoda immár 13. alkalommal szervezte meg a megyei szintű óvodai sportnapot csütörtökön. Az eseményen mintegy nyolcvan óvodás vett részt, akik a verseny izgalma mellett a mozgás örömét is átélhették.
A korrupcióellenes ügyészség által szervezett titkos akció pillanatai – így tálalja a román sajtó azokat a felvételeket, amelyeket közlésük szerint akkor rögzítettek, amikor a gyanúsított nő nagy összegű pénzt vett át.
Új kulturális fesztivál indul útjára Gyergyószentmiklóson és a Gyergyói-medencében: március 16–29. között jönnek a Gyergyói Bábos Hetek. Ennek keretében óriásbábok is megjelennének a város utcáin, a közösség kreativitását tükrözve.
Az áfanövelés miatt mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk a városlakóknak a hulladékszállításért, miután a helyi tanács csütörtöki ülésén jóváhagyta az új díjszabásokat. A drágulás mellett azonban pozitív hírekről is beszámolt a városvezetés.
A romániai polgárok továbbra is az egyházban és a hadseregben bíznak a legnagyobb mértékben, miközben a parlament a bizalmi rangsor utolsó helyén áll – derül ki az INSCOP Research közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
szóljon hozzá!