
A hidrológiai intézet térképe. A fokozottabb, narancssárga jelzésű riasztás főként Székelyföldre érvényes, és vasárnap déltől hétfő éjjelig tart. A sárga jelzésű riasztás enyhébb, de tovább tart
Fotó: Országos Hidrológiai Intézet
Villámárvizek alakulhatnak ki hétfő estig több folyón Hargita és Maros megyében is a nagy mennyiségű esőzések miatt – figyelmeztet vasárnapi tájékoztatásában az országos hidrológiai intézet.
2023. június 18., 15:442023. június 18., 15:44
2023. június 18., 16:382023. június 18., 16:38
Hétfő estig érvényes másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízriasztást adott ki az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több Hargita és Maros megyei folyóvízre is. A szakemberek szerint az elkövetkező órákban nagy mennyiségű víz árad le a patakokon, lejtőkön és vízfolyásokon, aminek következtében villámárvizek alakulhatnak ki.
A vasárnap délután kiadott jelzés szerint a másodfokú riasztás hétfőn 24 óráig érvényes, az említett folyók vízállását folyamatosan figyelik a szakemberek.
A Székelyföldre érvényes riasztás
Fotó: Országos Hidrológiai Intézet
Emellett egy enyhébb, sárga jelzésű riasztást is kiadtak, amely főként az ország keleti részére, illetve a Déli-Kárpátok térségére vonatkozik, és vasárnap déltől kedd délig tart.

Viharos időjárásra figyelmeztető előrejelzéseket bocsátott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat Románia területének felére.
Az OMV Petrom-hálózat kedden ismét drágított, így szerdától az összes romániai töltőállomáson emelkedett az üzemanyagok ára.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán három sárga jelzésű riasztást adott ki kánikula, erősödő szél és zivatarok miatt, amelyek az ország több régiójában érvényesek a nap folyamán.
Súlyos állapotban van a Brassó belvárosában kedd este történt gázolás egyik áldozata, a Brassó megyei sürgősségi klinikai kórház intenzív osztályán ápolják.
Öt ember meghalt kedden éjszaka egy Dâmbovița megyében bekövetkezett közúti baleset következtében: egy 20 éves, jogosítvány nélkül vezető fiatalember elütött három gyalogost, majd felborult az autóval – tájékoztatott szerdán a megyei rendőrség.
A júniusi 10,42 százalékról júliusban 8,16 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei nyári szezonban már ötödször támadt fürdőzőkre egy álcserepesteknős a horvátországi Kastelai-öbölben, Split közelében – közölte a Jutarnji List című zágrábi napilap az internetes oldalán.
Megsemmisített Románia két vízben sodródó, pilóta nélküli repülő szerkezetet a Fekete-tenger Romániához tartozó exkluzív gazdasági övezetében, a Neptun Deep gázmező közelében – közölte kedden Radu Miruţă ügyvivő védelmi miniszter.
A betegszabadságok 85 százalékát a magánszektorban dolgozók számára írták fel, de ez nem jelenti azt, hogy az állami szférában dolgozók sokkal ritkábban betegednek meg. Az viszont valós különbség, hogy a közszférában hosszabbak a betegszabadságok.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!