
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Kutyával asszisztált tevékenységek zajlanak ezen a héten a Gyulafehérvári Caritas Korai Nevelő- és Fejlesztőközpont szervezésében, Gyergyószentmiklóson, kisgyerekek és fiatalok számára. A résztvevők számára nemcsak élményszerű a program, hanem terápiás szempontból is igen eredményes a foglalkozás.
2020. július 30., 16:122020. július 30., 16:12
2020. július 30., 17:202020. július 30., 17:20
Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is szerveznek állat-asszisztált tevékenységet, a Szent István-plébánia nagytermében. Két korcsoport számára – a kisebbeknek 9 és 11, az ifjúságnak pedig 12 és 14 óra között – zajlanak a programok.
– ismertette Kassay Noémi, gyógypedagógus, a Gyulafehérvári Caritas Korai nevelő- és Fejlesztőközpont munkatársa.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A Caritas szakembereinek munkáját Fülöp Csilla gyógypedagógus, kutyafelvezető és habilitációs kutyakiképző segíti a héten zajló tevékenységek során, aki elmondta:
Ezeknek köszönhetően kerülhetőek el az esetleges balesetek, a rossz élmények – magyarázta a szakember, hozzátéve, hogy például a kisebb gyerekek esetében a kísérő szülő is sokat tanulhat az elhangzottakból.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A tevékenység látványos, készségfejlesztő és szocializáló-integráló jelleggel bír. Annak ellenére, hogy elsősorban élményszerzőként jött létre a program, nem mellékes a terápiás hatása sem, hiszen rövid idő alatt sikerült többeknél is nagy eredményeket elérni. „Látható az én-védő mechanizmusoknak a megjelenése, azoknál a gyerekeknél, ahol épp ezt szeretnénk elérni, de mindeddig nehézségekbe ütköztünk. Ugyanakkor az önszabályozás is nagyon szépen követhető úgy a gyerekeknél, mint a szülőknél.
– mutatott rá Kassay Noémi.
A program folytatásán mindenképp gondolkodnak, hiszen nagy az igény rá. Várhatóan legközelebb Marosvásárhelyen lesz hasonló tevékenységük.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
szóljon hozzá!