
Fotó: Barabás Orsolya
A Halvirág Bábszínház ezúttal a tinédzsereknek szervez foglalkozásokat. A Túrabot zsinóron elnevezésű online bábos programra péntek estig lehet jelentkezni, majd négy szombaton és három szerdán vehetik kezükbe képletesen a túrabotot a résztvevők, hogy egy különleges kaland során ne csak a bábokkal, hanem önmagukkal is jobban megismerkedjenek.
2020. november 04., 13:002020. november 04., 13:00
„Képzeld el, hogy egyedül vagy otthon, és hasonló korú srácokkal, lányokkal megismerkedve közösen kitaláltok és létrehoztok egy bábelőadást” – szól a Halvirág Bábszínház felhívásában. Ezúttal a tinédzsereket szeretnék megszólítani, ezért 14-15 évesek jelentkezését várják a programra.
– hangsúlyozta Borsos Virág, a Halvirág Bábszínház vezetője.
Az eredeti elképzelés szerint a program egy részét személyes találkozás, közös foglalkozás keretében szerették volna megvalósítani, de a jelenlegi járványhelyzet erre nem ad lehetőséget, így teljesen online térbe tevődik át a program. A Halvirág Bábszínház öt tagja mellett két további személy is részt vesz a foglalkozásokon, akik a lelkisegély és önismeret részét vállalták el. „Társaid mindegyikének van valamilye, amivel téged gazdagítanak, kiegészítenek.
– fogalmazta meg Gál Juliánna és Balázs Katalin.
A bábok által sokkal könnyebben megnyílik az ember, mert az érzéseit átteszi belé, de közben biztonságban érzi magát, mert nem ő, hanem a báb van középpontbann – hangsúlyozta Borsos Virág.
Az érdeklődők pénteken este 8-ig jelentkezhetnek a 0756-040 247-es telefonszámon, és szombaton már indul is a különleges kaland bábországba a résztvevők számára. Szerdánként délután két órát, szombatonként pedig nagyobb szünetekkel egész nap tart a program.
A résztvevők egy dobozban kapják meg a hozzávalókat, hogy el tudják készíteni a saját nagyméretű marionett bábujukat, ami szerepelni fog a videoklipben, mely egy osztálykirándulást dolgoz fel.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.
A Cégnyilvántartási Hivatal adatai szerint 2026 első három hónapjában 5424 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 7,88 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
szóljon hozzá!