
Fotó: Fülöp-Székely Botond
A Romániai Turisztikai Munkáltatók Szövetsége (FPTR) pénteken elindította a Tengerpart mindenkinek elnevezésű programot, amelynek keretében a panziók és a szállodák éjszakánként 35 lejes kezdőáron kínálnak szállást a turistáknak.
2023. szeptember 01., 11:392023. szeptember 01., 11:39
A FPTR közleménye szerint szeptember első napjától a programhoz csatlakozó hotelek csomagajánlatai a csúcsszezonhoz képest akár 70 százalékkal olcsóbbak, a legtöbb szálloda a tavalyi árakon fogadja vendégeit.
A szeptember 30-ig tartó Tengerpart mindenkinek programhoz eddig 48 szálloda csatlakozott, amelyek összesen mintegy ötezer kedvezményes árú vendégéjszakát kínálnak a turistáknak. A FPTR becslései szerint a programban résztvevő hotelek száma idén meg fogja haladni a százat, így több mint 40 ezer turista üdülhet majd kedvezményes áron a román tengerparton – írja az Agerpres hírügynökség.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
1 hozzászólás