
A büdösfürdői út nagy részét tavaly aszfaltozták le
Fotó: Veres Nándor
Hargita Megye Tanácsa a megyei utak ügykezelőjeként 3,5 tonnás tengelysúly-korlátozást léptet érvénybe azon szakaszokon, amelyeken az út terhelhetősége ezt megköveteli.
2017. március 20., 11:092017. március 20., 11:09
2017. március 20., 18:292017. március 20., 18:29
A felújítás alatt álló, valamint a hóolvadás, eső vagy hőmérséklet-ingadozás által érintett szakaszokon a nagy teherautók megrongálhatják az út szerkezetét – közölte a megyei önkormányzat sajtószolgálata. Ennek elkerülése érdekében megyeszerte egész éves korlátozás lesz érvényben összesen 27 útszakaszon, amelyeken csak a megyei tanács által kiállított engedéllyel közlekedhetnek a 3,5 tonnát meghaladó járművek.
Csíkban a 123-as (Csíkszentmárton – Úz völgye között, a megyehatárig), a 113A (megyehatár – Szent Anna-tó), a 113B (Csíkkozmás – 113A megyei út), a 123C (Fitód – Pottyond), 123D (Csíkszentkirály – Büdösfürdő), a 125-ös (Balánbánya – Hágótő, a 125A (Balánbánya – 12C országút, Gyilkostó felé), 127B (Hidegség – Balánbánya) jelzésű utakat érinti a korlátozás.
Udvarhelyszéken a 131A (Homoródfürdő – Homoródszentmárton), a 132A (Homoródszentmárton – Homoródalmás), a 133 (Kányád – Városfalva), a 134 (megyehatár – 134A), a 134C (13A országút – Oroszhegy), a 135 (megyehatár – Etéd), a 135 (Firtosmartonos – Kobátfalva), a 136 (megyehatár – Gagy), a 136A (megyehatár – Kőrispatak), a 136A (Etéd – 13A országút), a 136B (Énlaka – 13A országút), valamint a 137C (Hodgya – Lengyelfalva) jelzésű utakat érinti a korlátozás.
Gyergyószéken a következő utakat érinti ez a rendelkezés: 126-os számú út, Vasláb–Újfalu, 127: Cengellér–Tölgyes, 127A: Tölgyes–Recefalva, 128: Borszék–Orotva, 153C: Remete–megyehatár, 153D: Remete–Salamás, 174A: Bélbor–megyehatár, 174B: Bélbor–Hollósarka, 174C: Bélbor–megyehatár.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
szóljon hozzá!