
Fotó: Pinti Attila
A búcsút követően a csíksomlyói kegytemplomot is felkereste Novák Katalin, Magyarország köztársasági elnöke. Az oltár előtt Urbán Erik ferences provinciális röviden ismertette a templom és a kegyszobor történetét.
2023. május 27., 18:522023. május 27., 18:52
2023. május 27., 20:562023. május 27., 20:56
Novák Katalin megtekintette és röviden elidőzött a kegyszobor előtt, majd a templomban készített képeket a zarándokokkal. Ezt követően a templomtéren elköszönt az ott tartózkodó zarándokoktól, majd autóba ült és elindult Sepsiszentgyörgy felé, ahol vasárnap a programja szerint a református elemi iskola új épületrészének átadásán, majd az idősotthon avatásán vesz részt.
Fotó: Pinti Attila
Felemelő érzés megélni a nemzet összetartozását – összegezte Novák Katalin a csíksomlyói búcsún való részvétel élményét. A köztársasági elnök az őt kérdező újságíróknak elmondta: aki hozzá hasonlóan nem volt még a csíksomlyói búcsún, az talán nem is tudja megérteni azt, hogy mennyire felemelő érzés megérezni, megélni a nemzet összetartozását.
Fotó: Pinti Attila
A magyarországi közmédiának adott interjújában Novák Katalin úgy fogalmazott: a csíksomlyói zarándoklaton együtt a keresztény hit és a magyar nemzethez való tartozás, ahol a magyarok most a békéért fohászkodtak.
Rámutatott: ez különösen felértékelődik, amikor a szomszédban kegyetlen háború dúl, amelyben magyar emberek is elveszítették életüket, és a magyarság egésze is attól tart, hogy a háború elérheti az országot.
Fotó: Pinti Attila
„Ezért most a békéért fohászkodni az Úristenhez, egészen más értelmet nyert, mint korábban: ez az a béke, amit mi, magyarok szeretnénk. De szeretnénk békességet a mindennapjainkban is. Szeretnénk békességet Magyarországon és békességet szeretnénk itt, Erdélyben is, békességet magyar és magyar között, békességet magyar és román között, békességet Európában” – mondta Novák Katalin.
Fotó: Pinti Attila

Megérkezett pénteken délelőtt Csíkszeredába Novák Katalin köztársasági elnök, egyházi elöljárók és diplomáciai képviselők társaságában tart a csíksomlyói nyeregbe. Az államfő nagyon közvetlen volt a búcsúra jött zarándokokkal, képeket készített velük.
Fotó: Pinti Attila

Megérkezett az egyházi a világi méltóságokat körülvevő kordon a csíksomlyói nyeregbe, a pünkösdi búcsús szentmise helyszínére. A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium diákjai által vitt kordonon belül vitték a búcsús jelképeket is.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
Kovászna Megye Tanácsa pénteken jóváhagyta a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó pszichiátria 170 éves épületének felújítását, illetve az ahhoz tartozó dokumentáció egy részét.
A kormány pénteki rendkívüli ülésén meghosszabbította szeptember 30-ig a villamosenergia-piaci biztonsági intézkedések hatályát.
Ötven évvel ezelőtt önállósult a marosvásárhelyi Felsővárosi Református Egyházközség, ezt ünneplik meg a hétvégén.
Több mint 800 millió lejt hagyott jóvá pénteki rendkívüli ülésén a kormány Románia Iskolaprogramjára – közismertebb nevén a tej-, kifli- és gyümölcsprogramra –, amely a teljes tanév során ingyenes tízórait biztosít a diákoknak.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) augusztus 24-28. között élelmiszeripari és nem élelmiszeripari vállalkozásnál, közélelmezési és vendéglátóhelyeken, valamint benzinkutaknál végzett ellenőrzéseket.
A „shrinkflation”, azaz a zsugorfláció jelenségére figyelmeztet közleményében az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
szóljon hozzá!