Hirdetés
Hirdetés

Temesvári polgármester: George Simion és bandája erőszakosan behatolt a városházára

Képünk illusztráció •  Fotó: Barabás Ákos

Képünk illusztráció

Fotó: Barabás Ákos

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szimpatizánsainak egy csoportja, a párt társelnökével, George Simionnal az élen pénteken erőszakkal behatolt a temesvári városházára, hogy „káoszt és pánikot keltsen” az intézményben és a hivatalban tartózkodó temesváriak körében – írja az Agerpres hírügynökség Dominic Fritz temesvári polgármester Facebook-oldalán megjelentekre hivatkozva.

Székelyhon

2022. január 14., 18:212022. január 14., 18:21

2022. január 14., 21:332022. január 14., 21:33

A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) színeiben megválasztott elöljáró szerint

a véleménynyilvánítás szabadságába nem fér bele az, hogy George Simion „és bandái” megtámadják az állam demokratikus intézményeit.

„Ma kóstolót kaptunk abból, hogy mi történhet majd Romániában, ha válasz nélkül hagyjuk ezt a jelenséget” – írta bejegyzésében a polgármester.

Dominic Fritz azzal vádolta a csendőrséget és a helyi rendőrséget, hogy tehetetlen személői voltak az erőszakos cselekményeknek.

Felszólította az illetékes intézményeket, azonosítsák és büntessék meg a törvényszegőket, a kormánypártokat pedig arra kérte, hogy nyilvánosan ítéljék el a történteket.

Hirdetés

A csendőrség pénteken közölte, hogy a polgármesteri hivatal védelme nem tartozik a hatáskörükbe, és a városháza környékén tartózkodó munkatársaik

„azonnal akcióba léptek”, amint értesültek az incidensről.

Az intézmény tájékoztatása szerint pénteken délután fél három körül „az egyik párt” mintegy húsz szimpatizánsa egy hátsó bejáraton hatolt be az épületbe, az állítva, hogy polgármesteri audienciára szeretnének feliratkozni.

A helyi rendőrök beengedték őket, de amint bejutottak az épületbe, a pártszimpatizánsok hangoskodni kezdtek. Végül szintén az intézmény védelmét ellátó helyi rendőrök távolították el őket a városházáról, és értesítették a közelben tartózkodó csendőröket is – számolt be a csendőrség. Közölték azt is, hogy azonosították a pártszimpatizánsokat, akik a maszkviselés elmulasztása és csendháborítás miatt bírságra számíthatnak.

Hivatalból bűnvádi vizsgálat indított a Temes megyei rendőrség a temesvári polgármesteri hivatalba pénteken behatoló személyek ügyében – közölte péntek este a hatóság.

Frissítés

Elutasította péntek este George Simion, a Román Egyesüléséért Szövetség (AUR) társelnöke Dominic Fritz polgármesternek azt a vádját, hogy aznap pártjának több szimpatizánsával együtt erőszakosan behatolt volna a temesvári városházára. A parlamenti képviselő a sajtónak elmondta, társaival együtt akadálytalanul léptek be az épületbe, az intézmény védelmét ellátó helyi rendőrök egyike sem vonta kérdőre őket, és Covid-igazolványt sem kértek tőlük. Beszámolója szerint csak az első emeleten állította meg őt egy városházi hivatalnok, akinek elmondta: polgármesteri audienciára szeretne felíratni egy személyt, aki másfél hónapja próbál beszélni Dominic Fritzcel, eredménytelenül. „Nem történt semmilyen erőszak. Közzé fogom tenni a Facebook-oldalamon a felvételeket” –  nyilatkozta Simion.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 15., szerda

„Elnézést, hogy nem szóltunk előre” – irónikus üzenet házkutatás idején

Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).

„Elnézést, hogy nem szóltunk előre” – irónikus üzenet házkutatás idején
Hirdetés
2026. július 15., szerda

Országos leállás: nem működik a telekkönyvi rendszer

Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.

Országos leállás: nem működik a telekkönyvi rendszer
2026. július 15., szerda

Csaknem hetvenéves melegrekord dőlt meg Csíkszeredában

1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.

Csaknem hetvenéves melegrekord dőlt meg Csíkszeredában
Hirdetés
2026. július 15., szerda

Perzselő hőség, heves zivatarok – kettészakad az ország időjárása

Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.

Perzselő hőség, heves zivatarok – kettészakad az ország időjárása
2026. július 15., szerda

Csökken a nettó átlagbér, a reálkereseti index is alacsonyabb

Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.

Csökken a nettó átlagbér, a reálkereseti index is alacsonyabb
2026. július 15., szerda

Az éjszakai csónakázás miatt fakadt ki a polgármester

Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.

Az éjszakai csónakázás miatt fakadt ki a polgármester
Hirdetés
2026. július 15., szerda

Leméri majd a rendszer a beszállított hulladékot

Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.

Leméri majd a rendszer a beszállított hulladékot
2026. július 14., kedd

Székelyek a Kaukázusban

A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.

Székelyek a Kaukázusban
Székelyek a Kaukázusban
2026. július 14., kedd

Székelyek a Kaukázusban

Hirdetés