
A hévízi reptér. Leszállnak majd a Csíkból érkező gépek?
Fotó: HMT-sajtószolgálat
Közvetlen és gyors kapcsolat jöhet létre a Székelyföld és Nyugat-Magyarország között – vonták le a következtetést azon a hétvégi egyeztetésen, melynek témája a Hévíz-Balaton Airport és a csíkszeredai repülőtér közös fejlesztése volt.
2017. augusztus 20., 14:312017. augusztus 20., 14:31
A Hévíz-Balaton Airport és a csíkszeredai repülőtér közös fejlesztéséről egyeztetett szombaton Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke és Papp Gábor, Hévíz város polgármestere a Zala megyei településen – tájékoztat közleményben a megyei önkormányzat sajtószolgálata, kitérve, hogy a felek megállapodtak a két repülőtér közti együttműködésről.
Benkő Attila, a magyarországi reptér ügyvezetője reményét fejezte ki, hogy a csíkszeredai légikikötő fejlesztése is elérhető időn belül megvalósul. Borboly Csaba ennek kapcsán elmondta, nagy lehetőség rejlik Székelyföld és Nyugat-Magyarország légi összekötésében, hiszen jelenleg 14–15 órás autóúton lehet eljutni egyik térségből a másikba. Erre lenne alternatíva a légi összeköttetés.
A felek egyébként több európai uniós pályázatban partnerek, ugyanakkor cél a Hévíz és Parajd közötti testvértelepülési kapcsolat kiépítése, hogy még szorosabbra fűzzék a két megye és településeik kapcsolatát, és a jó gyakorlatokat elsajátíthassák.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!