
A kívül-belül megújult iskolaépület
Fotó: Kovács Ildikó
Hetven gyerek jár a Csittszentiváni Általános Iskolába, amelynek megújult épületét csütörtökön adták át. A tanulók létszáma az elkövetkezendő három-négy évben sem fog csökkenni, sőt a megfelelően kiépülő infrastruktúrától a városiak falura költözését várják, ami újabb tanulókat jelenthet majd a tanintézmény számára.
2022. november 17., 16:392022. november 17., 16:39
2022. november 17., 16:402022. november 17., 16:40
Az iskola épülete Mezőpanit község önkormányzata irányításával, európai uniós és helyi forrásokból, azaz a Regionális Operatív Program és a helyi tanács támogatásával újult meg. A 2020 és 2022 között tartó munkálatok alatt mind kívül, mind pedig belül sikerült teljesen korszerűsíteni az épületet:
Mindezek mellett megújult az iskolaudvar is.
Ráduly Csongor Attila iskolaigazgató a Székelyhonnak elmondta: jelenleg 70 gyerek jár a 0-8 osztályba, és az elkövetkezendő években sem számítanak létszámcsökkenésre. Sőt,
„Jól felkészült pedagógusok tanítanak, akiknek nagy része itt lakik a községben, mások Marosvásárhelyről ingáznak” – mondta az igazgató, hozzátéve, kevés az a szülő, aki a városi iskolába járatja a gyerekét, hiszen Mezőpanit község második legnagyobb iskolája is jól felszerelt, ugyanazt képes nyújtani, mint egy hasonló városi tanintézmény.
Az átadó ünnepség a helyi diákok kulturális műsorával zárult a szintén nemrég felújított csittszentiváni kultúrotthonban.
Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.
Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.
A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.
A bukaresti kormány RMDSZ-es miniszterelnök-helyettese szerint elkerülhetetlen a magyar-magyar kapcsolatok újragondolása a Tisza Párt választási győzelmét követően.
Facebook-bejegyzésben gratulált Magyar Péter választási győzelméhez Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök hétfőn gratulált Magyar Péternek a magyarországi parlamenti választásokon elért győzelméhez.
A Tisza-kormány minden magyar ember kormánya lesz – közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán a pártja választási győzelmét hozó napot követő hétfőn.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
szóljon hozzá!