
Az ingatlan felújítása folyamatban van, idén be is fejezik
Fotó: Veres Nándor
Folyamatban van, és idén be is fejeződik annak a csíkszeredai szecessziós saroképületnek a felújítása, amelyet az Iskola Alapítvány vásárolt meg még 2020-ban. Közösségi rendezvényeknek is helyet adó irodaházként fog működni.
2022. február 27., 15:162022. február 27., 15:16
A színe miatt kék házként is emlegetett, Petőfi Sándor utca 36. szám alatti ingatlant az RMDSZ-hez tartozó Iskola Alapítvány 2020-ban vásárolta meg egy helybeli üzletembertől.
Mint Nagy Zoltán Levente, az Iskola Alapítvány kuratóriumi elnöke kérdésünkre tájékoztatott, tavaly novemberben kapták meg a Csíkszereda Polgármesteri Hivatala által kibocsátott építkezési engedélyt.
• Forrás: Iskola Alapítvány
A Vallum Tervezőiroda által készített tervek alapján a csíkszeredai Tectum Company Rt.-t bízták meg a felújítási munkálatok elvégzésével, amelyek tavaly decemberben el is kezdődtek.
Fotó: Veres Nándor
„Mivel a város egy meghatározó szecessziós épületének rehabilitációját tűztük ki célul, egy teljes körű, műemlék jellegű felújítást terveztünk.
– részletezte az illetékes.
• Forrás: Iskola Alapítvány
Kérdésünkre azt is elmondta, 2023 tavaszán tervezik használatba venni az ingatlant, amely irodaépületként fog működni, de olyan terek is kialakítanak, ahol közösségi rendezvényeket is lehet szervezni.
A Vigadóval szemközti sarokházat Bochkor Béla ügyvéd építtette 1902-ben, majd később a Daradics család tulajdonába került. Volt ott takarékpénztár, később bankszékhelyeként, aztán rendőrségi épületként, bentlakásként is működött, később pedig a Művészeti Népiskola vette használatba, és huszonöt évig ott folytatta tevékenységét.
• Forrás: Iskola Alapítvány
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
2 hozzászólás