
Jelentősen megváltozik a beruházás után a távolsági buszpályaudvar. Látványtervek forrása: Kedves Attila
A jelenlegi állás szerint 2023 végéig kellene elkészülnie a csíkszeredai távolsági autóbusz-állomás átépítésének, illetve egy új telephely kialakításának, amelynek érdekében európai uniós pályázati támogatást kap a város. Ez a határidő várhatóan kitolódik, most készítik elő a beruházáshoz szükséges közbeszerzési eljárás kiírását.
2021. január 30., 09:002021. január 30., 09:00
A csíkszeredai fenntartható mobilitási terv keretében tervezett beruházások, amelyekre a város a Regionális Operatív Program keretében jut európai uniós támogatáshoz,
Ezek a munkálatok párhuzamosan zajlanak majd – ismertette kérdésünkre Bors Béla alpolgármester, hozzátéve, a jelenleg rögzített befejezési határidő, amely 2023. december végét jelenti, az eddigi tapasztalatok szerint várhatóan kitolódik, mert az önkormányzatok lassan haladnak az előkészítéssel a bürokrácia miatt.
ezzel párhuzamosan a közbeszerzési eljárás kiírásának dokumentációját készítik elő. Ezt követi a kiírás megjelenése után az ajánlattevés és a kiértékelés időszaka.
A korábban ismertetett elképzelések szerint a távolsági autóbusz-állomás ténylegesen pályaudvarrá alakul, mivel ott nem állomásozhatnak majd a távolsági buszjáratokat üzemeltető cégek járművei.
A terv szerint két részre oszlik majd a pályaudvar területe, az egyik rész a városi buszjáratok számára lesz fenntartva, és ott lesz ezek végállomása is, a másik részen a távolsági autóbuszok a Brassói útról térhetnek be a kijelölt beállóhelyekre, ahol az utasok leszállnak, kissé távolabb, az indulási oldalon pedig az utasfelvétel történik.
A beállóhelyeken födött peronokat alakítanak ki. Forgalmi változtatásokat is terveztek az átalakítás során, amelyek elsősorban a Villanytelep utcát érintik, ezek viszont még nem véglegesek – tudtuk meg az alpolgármestertől, aki szerint szakemberekkel és a rendőrséggel is egyeztetnek annak érdekében, hogy a lehető legjobb döntést hozzák meg a városlakók számára.
Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.
Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.
Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.
Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.
A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
4 hozzászólás