
Fotó: Haáz Vince
Tizenkét színházi produkcióval, kiállítással, kortárszenei koncerttel, táncszínházzal lesz teljes a június 24-én kezdődő és szeptember 3-ig tartó, 19. alkalommal sorra kerülő Csűrszínházi Napok rendezvénysorozat a Maros megyei Mikházán.
2022. május 03., 17:502022. május 03., 17:50
2022. május 04., 14:062022. május 04., 14:06
A mikházi Csűrszínházi Napok június 24-én kezdődnek Szélyes-Szluka Brigitta önálló előadói estjével. Ibsen–Tóth–Szokol: Torwald Hermelnek (Nóra) című darabját szobaszínház formájában tekintheti meg a közönség a Janka villában délután 6 órától. Azt követi este 8-tól a Csűrszínházban Darvasi László: Karády zárkája című Bartha Boróka előadói estje Béres László rendezésében.
Másnap, június 25-én, szombaton 17 órakor a Janka villában John-Michael Tebelak-Stephen Schwartz: Godspell című kétrészes musicalt adják elő, 18 órától az iskola épületében az Érdekes emberek – különleges történetek sorozatban Lokodi Imre vendége Köllő Gábor római katolikus plébános lesz. Este 8-tól a Csűrszínházban Vajda Katalin: Anconai szerelmesek darabja látható Valló Péter ötlete alapján Lendvai Zoltán rendezésében.
Június 26-án, vasárnap este 8 órakor a Csűrszínházban néptáncszínházi előadás szerepel a programban Örkény István Tóték című tragikomédiája alapján a Bekecs Néptáncszínház előadásában, Györfi Csaba rendezésében.
Tamási Áron 125 Emlékév
A Magyarság Háza szervezésében és támogatásával a Csűrszínház is bekapcsolódik a Tamási Áron 125 Emlékév című rendezvénysorozatba. Ennek jegyében augusztus 17. és 21. között hat színházi, illetve táncszínházi előadást láthat a közönség, ugyanakkor megnyílik és az öt nap alatt megtekinthető lesz a farkaslaki születésű Tamási Áron élete képekben című kiállítás is. Szeptember 2-án és 3-án a Hagyományok Háza Szabadegyetem helyszíne lesz a Csűrszínház az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány szervezésében.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
szóljon hozzá!