
Fotó: Gecse Noémi
Az összes internetes kiadványunk új külsőt és felhasználóbarát funkciókat kapott mától. A Székelyhon márciusi újrarajzolását követően mostantól a Krónika Online és az Erdélyi Napló is új külsővel és kibővített funkciókkal érhető el. Sőt, új oldalunk is van: a Liget. Közös jellemzőjük, hogy mobileszközökről is élvezetes böngészést kínálnak. Éppen ideje volt, tudjuk.
2017. május 02., 15:322017. május 02., 15:32
A korábban csak a Székelyhon regisztrált felhasználói számára elérhető funkciókat kiterjesztettük a többi kiadványra is.
Mind a Krónika Online, mind az Erdélyi Napló, mind pedig a Liget regisztrált olvasói kipróbálhatják ezeket:
A hozzászólás pedig a regisztrált felhasználók kizárólagos kiváltsága.
A Krónika című napilapunk internetes változata, a Krónika Online pörgősebb lett, még jobban meg tudja jeleníteni az ország-világ eseményeit. Az Erdélyi Napló című hetilapunk azonos nevű internetes oldala szintén dinamikusan átalakult, közelebb kerülve az olvasói igényekhez.
És hogy mi is az a Liget? Nos, ez a lapcsaládunk legújabb kiadványa. A könnyed, de cseppet sem komolytalan témakörök lapja ez.
„Manapság óriási a médiazaj, s egyre harsányabbak az üzenetek. Sokan nem csak belefáradtunk már ebbe, úgy érezhetjük, hogy kifut a talaj a lábunk alól, egyre nehezebb eldönteni, hogy a mindennapi életünkben fontos döntéseket mi alapján hozzuk meg. A Ligetben ezen az áldatlan helyzeten is segítenénk” – fogalmaz az indulás kapcsán Rédai Attila, a projekt vezetője és Szász Cs. Emese felelős szerkesztő.
A portálon ezentúl eddig talán méltatlanul háttérben maradó erdélyi szakembereket szólaltatnak meg az élet különböző területeiről az orvosoktól kezdve a divattervezőkön át az autószerelőkig mindenféle olyan problémákkal, amelyekkel mi, erdélyiek szembesülünk. A szerkesztők hangsúlyozzák: bár tudatában vannak annak, hogy az ilyen kiadványokat többnyire a hölgyek szeretik böngészni, de biztosíthatják az urakat, hogy találnak ők is az oldalon nekik szánt olvasnivalót.
olyan jelenségeket közelít meg, amelyekről nem mindig, nem eleget vagy nem úgy beszélünk, de mégis fontos beszélni róluk. A kiadvány portrésorozatában olyan érdekes személyiségekkel állnak majd szóba, akikre valamilyen szempontból erdélyiként büszkék lehetünk: az első alany Bölöni László.
Emberekről embereknek szól ez a portál, miközben információt, hasznos tanácsokat nyújt, esetleg szórakoztat, de mindenekelőtt élményt ígér.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!