
Kocsis Csaba, a Maros megyei önkormányzat RMDSZ-es képviselője
Fotó: Maros megyei tanács
A Maros megyei tanács testülete 34 megyei tanácsossal, közülük két alelnökkel és Péter Ferenccel, a tanács elnökével péntektől teljes létszámmal működik.
2021. január 08., 18:092021. január 08., 18:09
2021. január 08., 18:432021. január 08., 18:43
A december 6-án tartott parlamenti választások eredményeként Kolcsár Anquetil-Károly (RMDSZ) és Dumitrița Gliga (Szociál Demokrata Párt) megyei tanácsosok képviselői mandátumot szereztek a román parlamentben. Ők a törvény szerint lemondtak a megyei tanácsosi mandátumukról. A Maros Megyei Törvényszék tavaly év végén érvényesítette a 2020. szeptember 27-én tartott helyhatósági választásokon póttagnak nyilvánított megyei tanácsosok mandátumát.
A megyei önkormányzat péntek délután tartott rendkívüli ülésén Ștefan Someșan (Szociál Demokrata Párt) és Kocsis Csaba (RMDSZ) tanácsosok tették le az esküt. A Maros megyei tanács testülete 34 megyei tanácsossal, közülük két alelnökkel és Péter Ferenccel, a Maros Megyei Tanács elnökével mostantól teljes létszámmal működik. Az idei első soros ülését a megyei önkormányzat január 28-án tartja.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
Az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben dolgozó Sanitas-tagok jó része az általános sztrájk megszervezésére szavazott, ezért a szakszervezet megkezdte a munkabeszüntetéssel járó tiltakozás előkészítését.
A lakossági földgáz ára biztosan nem emelkedik 2027. március 31-éig, mert a kormány április elsejétől a jelenlegi ársapka helyett többszintű árplafont vezet be, és várhatóan a jövő hét végéig kidolgozza az ehhez szükséges teljes jogszabályi keretet.
A kormánynak meg kell találnia a költségvetési forrásokat a kisnyugdíjasok Szociáldemokrata Párt (PSD) által javasolt támogatására úgy, hogy közben ne boruljon fel a nehezen elért pénzügyi stabilitás – jelentette ki a pénzügyminiszter.
A szokásosnál hamarabb utalják ebben a hónapban a jogosultaknak a gyermekpénzt, a gyermeknevelési, valamint a beilleszkedési támogatást. Az érintettek bankszámlájára már pénteken megérkezik a pénz.
szóljon hozzá!