
Nagyobb kapacitást ígérnek a pápalátogatás idejére a vasútnál. Képünk illusztráció
Fotó: Farkas Tamás
A Román Vasúttársaság (CFR) személyszállító vállalata teljes kapacitását beveti, hogy a romániai pápalátogatás idején, azaz május 31. és június 2. között meg tudjon felelni a megnövekedett utasforgalomnak – tájékoztat pénteki közleményében a vállalat.
2019. május 03., 20:362019. május 03., 20:36
2019. május 03., 20:472019. május 03., 20:47
Mint írják, ennek érdekében megnövelik a fővárosba tartó, vagy onnan induló vonatok számát május 31-én, pénteken, június 1-jén, szombaton pedig a Brassó - Csíkszereda, Csíkszereda - Egyedhalma, Csíkszereda - Kolozsvár, Iaşi - Bacău, Iaşi - Paşcani és Iaşi - Vaslui útvonalakon.
Június 2-án, vasárnap a Balázsfalva - Segesvár - Brassó, Balázsfalva - Gyulafehérvár és Kolozsvár - Balázsfalva útvonalon közlekedik majd több vonat.
Elkerülendő a szerelvények túlzsúfoltságát, a CFR felkéri az utasokat, hogy
Elővételben a következő módokon szerezhetők be az utazási jegyek: online a cfrcalatori.ro honlapon, az állomásokon levő jegyautomatáknál, a ZebraPay automatáknál, az állomások jegypénztárainál vagy a CFR utazási irodáiban.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
szóljon hozzá!