
Fotó: Gergely Imre
Különleges esemény zajlott a gyergyószentmiklósi református gyülekezet számára a Szent Miklós Napok zárónapján: először hangzott fel nyilvános koncerten a templom orgonája, megmutatva kiteljesedett hangzásvilágát.
2022. december 06., 20:392022. december 06., 20:39
2022. december 07., 09:252022. december 07., 09:25
Ursula Philippi szólaltatta meg először az utóbbi időszakban teljessé bővített orgonát, Bach és Händel szerzeményeiből játszva, illetve egy 18. századi szász kiadványban megjelent műveket előadva.
Amellett, hogy a gyergyószentmiklósi közönséget is elbűvölte az orgonán megszólaló dallamokkal, szórakoztató előadásmódban osztott meg az orgonákkal és az orgonára írt művekkel kapcsolatos ismereteket. Mindebben a férje, Kurt Philippi csellóművész is közreműködött.
Fotó: Gergely Imre
A református templom orgonáját 2020-ban vásárolta meg a helyi gyülekezet Németországból. Megjelenésében az orgonaszerkezet barokk stílusjegyeket visel, 1987 és 1989 között készült Hollandiában.
Az első gyergyószentmiklósi évében még csak négy regisztere volt kiépítve, a mostani bővítéssel azonban teljessé vált a hat regiszter. Ezzel az eddiginél jobban tudja szolgálni az istentiszteleteket – tudtuk meg Bálint István Tibor kántortól, aki hozzátette, a hangszer igazán a keddihez hasonló koncerteken mutathatja meg minden képességét.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
szóljon hozzá!