
Hajnali minimum értékek pénteken
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Székelyföldön mindenütt fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan, a legalacsonyabb értékeket Csíkszeredában és Bodzafordulón mérték.
2022. október 21., 09:372022. október 21., 09:37
2022. október 21., 13:492022. október 21., 13:49
Jócskán lehűlt a hőmérséklet országszerte péntekre virradóan, a fél országban – Székelyföldön pedig mindenhol – fagyott. A lakott települések tekintetében Csíkszeredában és Bodzafordulón mérték a legalacsonyabb értékeket: mínusz 6,3, illetve mínusz 6,4 Celsius-fokot. Csíkszeredában késő reggelig kitartott a fagy, 9 órakor még –5 fokot jegyeztek.
Székelyudvarhelyen kicsivel –1 alá esett a hőmérséklet péntek hajnalban, Marosvásárhelyen –2,4 fokot mértek, Gyergyóalfaluban –4,5-t és Sepsiszentgyörgyön is hasonlót, –4,4-et. Reggelre szinte mindenütt megmaradt a fagy, Udvarhely térségben emelkedett 0 Celsius-fokra a levegő hőmérséklete – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentéséből.
Reggel 9 órára a legtöbb helyen csak enyhült a fagy
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Cristian Grecu, a dél-erdélyi regionális meteorológiai központ munkatársa az Agerpres hírügynökségnek azt mondta, a kontinens északi része felől hideg légáramlat érkezett a térségbe, ugyanakkor egy anticiklon lenyomta a hideg levegőtömeget a medencékbe.
A következő éjszakákon Hargita megye medencéiben még várhatók fagyok, de lassan megenyhül az idő, fokozatos felmelegedés várható – mondta a meteorológus. Szombaton napközben 17–22, vasárnap pedig 15–19 Celsius-fokos melegre számíthatunk.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!