
Fotó: Pixabay
Országszerte lehűl az idő a következő napokban, április 7-e után azonban ismét melegebb lesz, mint ilyenkor általában – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat április 1. és 14. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2024. április 01., 15:152024. április 01., 15:15
A prognózis szerint Erdélyben keddtől csütörtökig jelentősen visszaesik a hőmérséklet az elmúlt napokéhoz képest, 13–17 Celsius-fok körüli maximumokra lehet számítani. Ezt az időszakot fokozatos felmelegedés követi,
A vizsgált időszak utolsó napjaiban némileg visszaesik a hőmérséklet. Éjszaka többnyire 5–9 fokra lehet számítani, leszámítva a hét első felét, amikor 1 Celsius-fokig csökken a hőmérséklet.
A hegyekben április 6-ig a sokévi átlagnak megfelelően alakul a hőmérséklet, 3–10 fok közötti maximumokkal és mínusz 2, plusz 3 fok közötti minimumokkal.
Április 7. és 10. között is sokkal melegebb lesz, mint ilyenkor általában, a nappali csúcsértékek átlaga 10 és 20 fok, az éjszakai minimumoké 2 és 10 fok között változik – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Április 4-ig, majd 10-e után sokfelé várható csapadék, többnyire eső, a magas hegyekben havas eső formájában.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
szóljon hozzá!