
A vasúti aluljárót több mint két és fél éve lezárták
Fotó: Veres Nándor
Csíkszereda tulajdonába kerül a több mint két éve bezárt, használatlan, a vasútállomáshoz közeli gyalogos aluljáró, amely a vasútvonalon túli városrész megközelítését biztosíthatná. Az átadás előtt viszont a vasúttársaságnak ezt telekkönyveztetnie kell saját nevére.
2021. október 09., 14:032021. október 09., 14:03
Korábban több éven át azzal próbálta hárítani a csíkszeredai vasúti aluljáró átadására vonatkozó, a helyi önkormányzat által továbbított kéréseket a Román Vasúttársaság (CFR), hogy
A szemétteleppé vált, elhanyagolt, sokak által közvécének is használt – emiatt fertőző góccá vált – aluljáró ügyében többször kerestük az elmúlt évek során a CFR országos vezetőségét, de a szállításügyi tárcát is, akik azzal takaróztak, hogy
Aztán mégis kiderült, hogy lehetett, a Nép Ügyvédje Hivatalának beavatkozása nyomán
Fotó: Veres Nándor
Több mint két és fél éve a vasúttársaság azért zárta le fémhálóval a bejáratokat, hogy más lehetőség híján a további szemetelést megelőzze. Azóta is ebben az állapotban van, amely csak akkor változhat meg, ha az aluljáró a város közvagyonába, és felügyelete alá kerül. Idén ismét kérte a létesítményt Csíkszereda a szállításügyi minisztériumtól, és mint Korodi Attila polgármestertől megtudtuk, válasz is érkezett, amely szerint
A városvezető szerint utánanéztek ennek, és a helyi telekkönyvi hivatalban valóban folyamatban van a telekkönyvezési eljárás. Így ha ez befejeződik, nem lesz akadálya annak, hogy az aluljárót átvegye a város.
Fotó: Veres Nándor
Ha ez megtörténik, először takarítani, fertőtleníteni kell, illetve el kell végezni a szükséges javításokat, kivilágítani, és biztosítani a gyalogosok áthaladását. Ahogy ez korábban is látszott,
Ez is a megalakuló helyi rendőrség hatáskörébe tartozó feladat lesz az elöljáró szerint.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
2 hozzászólás