
Az unitárius lelkészek a szorongók, aggódók rendelkezésére állnak. Képünk illusztráció
Fotó: Rédai Attila
A Telefonos Szeretetszolgálat kibővítette programját, hogy naponta tudjon segíteni a nehéz helyzetben lévőkön. A Magyar Unitárius Egyház ugyanakkor létrehozott egy telefonos segélyszolgálatot a koronavírus-járvány időszakára.
2020. március 17., 19:172020. március 17., 19:17
A Telefonos Szeretetszolgálat hétfőtől kiterjesztette az ügyeleti napok számát, így hétfőtől péntekig 15 és 20 óra között bárhonnan lehet segítséget kérni. Magyarul, szakszerű tájékoztatással, nagyon indokolt esetekben pedig akár személyes jelenléttel is a bajban lévők mellé állnak. Az első rendkívüli ügyeleti napon 21-en tárcsázták a 0265-555555-ös telefonszámot. A betelefonálók átlagéletkora 75 év volt, közülük
A Magyar Unitárius Egyház is létrehozott egy telefonos segélyvonalat a koronavírus-járvány időszakára. Felismerték, hogy ebben az időszakban az emberek többet aggódnak, félnek, nekik szeretnének segíteni. „Ilyenkor jólesik a jó szó, a közös imádkozás, a beszélgetés. Éppen ezért a Magyar Unitárius Egyház lelkészei telefonos szolgálatot vállalnak. Felekezeti hovatartozástól függetlenül naponta 9 és 21 óra között bárki hívhatja lelkigondozói beszélgetés végett az alább található lelkészek bármelyikét.”
Őket lehet hívni: Andrási Benedek (Brassó) – telefonszáma: 0745-269698; Bálint Róbert Zoltán (Mészkő) – 0747-087901; Bartha Alpár (Kökös) – 0743-095259; Biró Attila (Árkos) – 0751-027686; Bodor Piroska (Tordatúr) – 0740-634723; Csete Árpád (Homoródalmás) – 0740-797755; Jobbágy Júlia (Kolozsvár) – 0742-069208; Kovács István (Sepsiszentgyörgy) – 0745-146262; Moldován-Szeredai Noémi (Csekefalva) – 0724-071268; Péterfi Ágnes (Sepsiszentgyörgy) – 0756-777899; Rácz Mária (Kolozsvár) – 0743-099310; Rácz Norbert Zsolt (Kolozsvár) – 0740-974060; Újvárosi Katalin (Székelymuzsna) – 0761-610-040.
A gázolaj literenkénti ára átlépte a 10 lejt, ami nemcsak a korábbi előrejelzések beigazolódását jelzi, hanem azt is, hogy a piacra ható gazdasági és geopolitikai tényezők egyre erőteljesebben érvényesülnek – állapította meg Dumitru Chisăliță.
Négyen meghaltak, hárman megsérültek egy tegnap esti balesetben Neamţ megyében. A rendőrségi vizsgálat szerint szabálytalan előzés miatt következhetett be a tragédia – közölték a hatóságok csütörtök reggel.
Már csak néhány nap maradt a kedvezményes adófizetési időszakból, ezen a héten még két munkanap áll rendelkezésre, és ezen kívül jövő hétfőn és kedden lehet még élni a lehetőséggel.
Egy katonai drón mintegy 4 kilométerre behatolt Románia légterébe, majd lezuhant a Tulcea megyei Parcheș település közelében, miután az ukrán légvédelem eltérítette – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Az RMDSZ nem kíván kilépni a kormányból – jelentette ki szerdán Korondon Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Szinte biztosan várakoznia kell a városi pénztáraknál annak, aki ezekben a napokban szeretné rendezni az adóját. Háromszéken a többség élni kíván a tízszázalékos kedvezmény lehetőségével, és ezért akár egy órát is hajlandó sorba állni.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!