
Menetrend szerint közlekedő személyszállító járműveket ellenőriztek, különös tekintettel az iskolabuszokra. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A gyerekeket iskolába szállító járművek műszaki állapotát ellenőrizték a rendőrök a hét elején. Más, menetrend szerint közlekedő személyszállító járműveket is górcső alá vettek. Maros megyében mindössze négy óra alatt húsz bírságot róttak ki.
2017. május 10., 18:422017. május 10., 18:42
2017. május 10., 19:232017. május 10., 19:23
Maros megyében húsz közlekedési rendőr reggel hattól délelőtt 10 óráig az utakon állt, és
Az akciót az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedési főosztálya kezdeményezte, s kiterjedt minden megyére. Célja az volt, hogy megelőzzék az esetleges műszaki meghibásodásból, vagy emberi mulasztás miatt bekövetkező baleseteket, amelyek a szállított gyerekek, vagy akár felnőttek testi épségét, esetleg életét veszélyeztetné.
Amint a Maros megyei rendőrség szóvivője, Andreea Pop tájékoztatott, átlagosan
Bírságokat róttak ki az alábbiakért:
egy személyszállító gépkocsi vezetőjét alkohol befolyása alatt találták.
egy jármű műszaki meghibásodással közlekedett.
tizenkét alkalommal a biztonsági öv viselésének elmulasztása miatt.
egy sofőr vezetés közben telefonált úgy, hogy kézben tartotta a készüléket.
egy járműnek nem volt meg a kötelező időszakos műszaki ellenőrzése.
négy esetben a KRESZ más előírásait szegték meg.
A rendőrségi szóvivő konkrét esetekkel is szolgált: egy marosvásárhelyi férfi a 13A jelzésű országúton, Marosszentgyörgy területén vezetett személyszállító mikrobuszt úgy, hogy nem volt becsatolva a biztonsági öve. Emellett az is kiderült, hogy a jármű műszaki ellenőrzése lejárt, s azt nem újították meg. A sofőrt megbírságolták, a kisbusz forgalmi engedélyét pedig bevonták.
Az E60-as országúton Segesvár területén a rendőrök megállítottak egy autóbuszt, s az ellenőrzés során kiderült, hogy a buszvezető volánhoz ülés előtt alkoholt fogyasztott. Az alkoholszondás ellenőrzésnél a műszer 0,22 mg/liter alkoholkoncentrációt mutatott ki a kilélegzett levegőben, ezért megbírságolták, s kiegészítő büntetésként bevonták a hajtási jogosítványát 90 napra.
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
szóljon hozzá!