
Szigorítottak. A diákok csak szülői kérésre utazhatnak este nyolc után • Fotó: Gergely Imre
Hiába érvényes a bérlet, este nyolc után nem utazhatnak ennek felmutatásával a diákok a Gyergyószentmiklósról induló, a környék településeit érintő buszjáratokon. Az iskolák kérésére hozták be az intézkedést a társaságok.
2018. november 13., 18:542018. november 13., 18:54
2018. november 13., 18:562018. november 13., 18:56
Unokáját nevelő tekerőpataki nagymama panasszal kereste fel szerkesztőségünket. Kifogásolta, hogy tizenöt éves unokája hiába mutatta fel érvényes bérletét a Gyergyószentmiklósról este tíz óra után induló buszjáraton, a sofőr csak jegyvásárlás ellenében akarta felengedni a járműre a fiút. Pénz nem volt a gyereknél, kétségbeesett telefonhívására a nagymama tanácsolta, szóljon a buszvezetőnek, hogy a célállomáson majd ő fogja kifizetni a jegy árát.
A panaszos elmondása szerint a Gyergyószentmiklóson tanuló kilencedikes unokája a délutáni órákban a város egyik vendéglátó egységénél szakmai gyakorlaton vett részt, a kötelező „praktika” eset nyolc órakor ért véget, így
„Vártam az unokámat a tekerőpataki megállóban, de végül nem vett el pénzt a jegyre a sofőr. Dühítő az eset. Kihez menjen egy gyermek, ha ott marad este az utcán? Egyáltalán miért kell beszámoljon arról a sofőrnek, hogy ő azért utazik későn, mert tanulni akar?” – méltatlankodott a nagymama. Elmondta, az eset másnapján felkereste az illető busztársaságot, ahol megoldásként azt a javaslatot kapta, jelezze írásban, hogy unokája a késő esti órákban is utazhat, ennek a papírnak a felmutatásával szálljon buszra adott esetben a gyerek, ha érvényesíteni szeretné bérletét.
Szerkesztőségünk megkereste az illető busztársaságot. Fehér Zoltán, a Vándor Trans Kft. vezetője elmondta, az iskolák kérésére az általa vezetett és más gyergyói busztársaságok is szigorítást vezettek be a diákbérleteket illetően. A bérlet az iskolaidőre szól, és este tízkor már nincs tanítás. Vakációs időszakokra sem vásárolnak bérletet a diákok... Ennek ellenére régebben volt példa arra, hogy a késői járaton a munkásoknak nem volt helyük, mert a gyerekek elfoglalták. Persze nem a mi hatáskörünk ellenőrizni, hogy a diákok hánykor mennek haza, de a tavalyi tanévben
A gyerekek erről többször figyelmeztetve voltak” – mondta Fehér Zoltán. Hozzátette, ha iskolai tevékenység miatt a késő esti órákban utazna a diák,
Az ilyen eseteket a busztársaságoknál kell jelezni. A Vándor Trans vezetője a saját telefonszámán is készséggel fogadja az ilyen jellegű megkereséseket.
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
3 hozzászólás