
Fotó: Szőcs Tibor
Egy személyt kórházba kellett szállítani, miután egy személygépjármű és egy teherszállító autó ütközött össze hétfőn délután a Szeltersz-völgyében.
2023. szeptember 19., 13:432023. szeptember 19., 13:43
2023. szeptember 20., 12:102023. szeptember 20., 12:10
Meglehetősen keskeny községi út vezet át a Szeltersz-völgyén, ahol egy teherszállító autó és egy személygépjármű ütközött össze hétfőn délután egy enyhébb kanyarban – tudtuk meg Balázs Páltól, a Szentegyházi Önkéntes Tűzoltó Egyesület vezetőjétől.
Fotó: Szőcs Tibor
Mint mondta,
– nekik segítettek az önkéntes tűzoltók.
Fotó: Szőcs Tibor
Az eset során egy személy sérült meg a személygépjárműben, őt kórházba kellett szállítani. A hatósági helyszínelés idején teljes útlezárás volt érvényben a helyszínen.
Fotó: Szentegyházi Tűzoltók/Facebook
Fotó: Szentegyházi Tűzoltók/Facebook
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
1 hozzászólás