
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Teherautóval ütközött szerda reggel egy személygépkocsi az E60-as jelzésű út Segesvár és Héjjasfalva közötti szakaszán.
2020. június 17., 10:072020. június 17., 10:07
2020. június 17., 10:172020. június 17., 10:17
A közúti balesetben a személygépkocsi 50 év körüli vezetője súlyosan megsérült, ám nem veszítette el az eszméletét – állapították meg a Segesvárról a helyszínre érkező tűzoltók, akik azonnal hozzáláttak az összeroncsolódott járműbe szorult vezető kiszabadításához.
A rohammentő-szolgálat (SMURD) munkatársai pedig készen álltak, hogy átvegyék és a sürgősségire szállítsák a férfit – tájékoztatott Dan Petru Daniel tűzoltósági szóvivő.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Időközben a helyszínre érkezett Marosvásárhelyről a mentőhelikopter is, amely elszállította a baleset sérültjét. Az útszakaszon a járműforgalmat mindkét irányban lezárta a közlekedésrendészet.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A személygépkocsi vezetője egy Ilfov megyei 66 éves férfi volt, míg a teherautót egy Călăraşi megyei 61 éves férfi vezette. Mindketten súlyosan megsérültek, a rendőrség nyomoz a baleset okait illetően.
A legfelsőbb bíróság pénteken úgy döntött, hogy megtámadja az alkotmánybíróságon a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezetet.
Újabb nagy névvel bővült a 2026-os Vibe Fesztivál fellépőinek listája: a szervezők bejelentették, hogy Azahriah is színpadra lép a július 2–5. között megtartandó Maros-parti rendezvényen.
Benyújtották pénteken a parlamentbe a Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormány címet viselő bizalmatlansági indítványt, amelyben az Ilie Bolojan vezette kormány lemondását követelik a kezdeményezők.
Románia egyik legnagyobb turisztikai beruházásaként mutatták be a DraculaLandet, egy Bukarest közelében tervezett komplexumot, amely évente akár 3 millió látogatót vonzana tematikus parkjával és digitális újdonságaival.
Több riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a felerősödő szél miatt.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
El kell távolítani a Facebookról azt a kampányvideót, amelyiken az USR bukaresti időközi főpolgármester-választáson induló jelöltje, Cătălin Drulă Nicușor Dan államfő társaságában jelenik meg – döntötte el csütörtökön a bukaresti Városi Választási Iroda.
A kedvezőtlen körülmények miatt le kellett állítani a brit túrázó utáni kutatást a Bucsecs-hegységben. A hatóságok hangsúlyozzák: nem adták fel az ügyet, a keresés csak ideiglenesen szünetel.
Meglepően enyhén indult a reggel Székelyföld- és országszerte 2025. december 5-én. Noha hajnalban néhol fagypontközeli értékek voltak, reggel 7–8 órára már olyan enyhe idő volt, hogy jogosan kérdezhettük: milyen évszakban vagyunk?
A Lukoil benzinkutak jogszerűen működhetnek 2026 áprilisáig – jelentette ki csütörtök este Oana Țoiu külügyminiszter.
1 hozzászólás