
Fotó: Facebook/Info Trafic Târgu Mureș
Az E 60-as nemzetközi úton két teherautó is árokba borult kedden. Az egyik jármű sofőrje könnyebben, míg a másik súlyosan megsérült.
2017. június 13., 18:432017. június 13., 18:43
Az E 60-as nemzetközi úton, Balavásár közelében a szakadékba borult egy teherautó a kedd reggeli órákban. A riasztást követően a helyszínre azonnal kiérkezett két tűzoltósági esetkocsi és egy rohammentő egység. A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Andreea Pop úgy tájékoztatott, hogy a jármű sofőrje ki tudott mászni a vezetőfülkéből, mivel sérülései nem voltak súlyosak.
Amint a szóvivő elmondta, a teherautó egy útkarbantartó cég tulajdonába tartozik – a baleset a balavásári hegyen zajló útjavítási munkálatok egyik szakaszán történt – a vezető hátramenetbe kapcsolt, nem vette észre, hogy túl közel ment a szakadék széléhez, ahová bezuhant. A mentés és a helyszínelés ideje alatt torlódás alakult ki az érintett útszakaszon.
Fotó: Facebook/Info Trafic Târgu Mureș
Az E 60-as országút Kend községen áthaladó szakaszán egy brassói rendszámú kamion túl nagy sebességgel próbálta bevenni a kanyart, emiatt a sofőr elvesztette uralmát a jármű fölött, ami az árokba borult. A gépkocsivezető súlyos sérüléseket szenvedett, a kiérkező rohammentősök siettek a segítségére – tájékoztatott a rendőrségi szóvivő.
Megtartotta szerdán első ülését a Victoria-palotában a jövedelemadó és az áfabevételek visszaosztási rendszerének kidolgozásával megbízott munkacsoport.
A 2024-es helyhatósági és EP-választások megszervezése 250 millió euróba került, a parlamenti választások költségei 120 millió eurót, a 2024-es és a 2025-ös elnökválasztás megszervezésének költségei pedig több mint 300 millió eurót tettek ki.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Mintegy 819 ezer lej értékben szabott ki bírságot a Hargita megyei tűzoltóság a tűzvédelmi előírások megszegéséért, továbbá három kereskedelmi egységet be is zárattak múlt év végén, idén pedig egy hargitafürdői panzió esetében is így jártak el.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
Egy személy meghalt, kettő megsebesült a szerda reggel az A1-es autópályán, a Hunyad megyei Piski (Simeria) közelében történt közúti balesetben, amelyben egy személygépkocsi és egy nyergesvontató ütközött egymásnak.
Ismét mínusz 21 fok alá csökkent a hőmérséklet szerdára virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban tizedre pontosan ugyanakkora fagyot mértek, mint pár nappal korábban, Csíkszeredában pedig picivel még hidegebb is volt, mint a hétvégén.
Majdnem harmadával nőtt a felső légúti megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten Hargita megyében. A kórházi kezelésre szorulók száma viszont enyhén csökkent.
A román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad keddi nagyszebeni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy fel kell készíteni a lakosságot az ország védelmével kapcsolatos feladatok ellátására.
szóljon hozzá!