
Gyűjtődobozokba helyezhetik a tanszeradományokat. Szegény iskolásokhoz juttatjuk el
Fotó: Gábos Albin
Nehéz anyagi helyzetben élő csíki családok gyermekei számára indít immáron harmadik alkalommal jótékonysági tanszergyűjtő akciót a Székelyhon közösen a csíkszeredai Juventutti Alapítvánnyal augusztus 21. és szeptember 3. között. A tanszeradományokat több gyűjtőponthoz is le lehet adni, amelyeket még iskolakezdés előtt eljuttatunk a szegénysorban élő tanulóknak.
2018. augusztus 20., 22:402018. augusztus 20., 22:40
Füzetekkel, színes és grafit ceruzákkal, tollakkal, filcekkel, tolltartókkal, körzőkkel, vonalzókkal, radírokkal, iskolatáskákkal, ceruzahegyezőkkel, ollókkal, ragasztókkal, szövegkiemelőkkel, ecsetekkel, temperákkal, naplókkal, órarendekkel és bármilyen más iskolai felszereléssel hozzájárulhatnak az adományozók, hogy a hátrányos helyzetű családoknak könnyebb legyen a tanévkezdés.
illetve gyűjtőpontokként bekapcsolódtak a jótékonysági akcióba a Zenit Plusz (Márton Áron utca 14.), a Graffiti (Hargita utca 4.), valamint a Papírmadár (Nagyrét utca 25.) papírüzletek is.
Fotó: Tamás Attila
Ezekre a helyszínekre kifejezetten erre a célra külön gyűjtődobozokat helyezünk ki, ide várjuk az újonnan vásárolt, vagy használt, de jó állapotban lévő tanszereket szeptember 3-áig. Az adományokat ezt követően egy helyre szállítjuk, és úgy állítjuk össze a csomagokat, hogy figyelembe vesszük a tanulók nemét és korát, majd még az iskolakezdés előtt eljuttatjuk hozzájuk.
A kedvezményezettek listáját elsősorban a környező csíki települések iskolaigazgatóinak segítségével állítjuk össze, illetve figyelembe vesszük a korábbi években összeállított rászoruló családok jegyzékét is. Ha tudomásuk van sokgyermekes, szegény sorban élő iskolásokról, jelezhetik Balázs Brigittának, a Juventutti Alapítvány jótékonysági koordinátorának a 0742-049038-as, vagy Barabás Hajnalnak, a Székelyhon újságírójának a 0752-488481-es telefonszámon.
Fotó: Sándor Csilla
Számos csomagot osztottunk ki
Az adományozók segítségével tavalyelőtt 20 csíkszéki, szegény körülmények között élő gyermekhez juttattuk el a tanszercsomagokat, hozzájárulva tanulásukhoz, iskolai érvényesülésükhöz. Tavaly már kétszer annyi tanulónak jutott az adományokból: 2017-ben összesen negyven gyermeknek tudtunk összeállítani csomagot.
Nemsokára itt a karácsony – jelzi a főtéri díszes fenyő és az adventi koszorú, amelyen vasárnap meggyújtjuk az utolsó gyertyát. Sepsiszentgyörgyön az ünnepvárás része a regölés is, amelyet harminc éve elevenített fel a Guzsalyas Alapítvány.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bejelentette, hogy 24 órára őrizetbe vette Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi miniszter, akit vesztegetésben való bűnsegédlettel gyanúsítanak.
szóljon hozzá!