
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Távolságtartási végzés volt kiadva ellene, mégis arra kényszerítette volt élettársát egy férfi Marosvásárhelyen, hogy maradjon az autóban, majd ismeretlen helyre vitte. A rendőrség hivatalból indított vizsgálatot az ügyben egy szemtanú vallomása alapján.
2022. március 29., 15:122022. március 29., 15:12
Egy 18 éves balavásári lányt volt élettársa – aki ellen távolságtartási rendelet is ki volt bocsátva – kényszerített arra, hogy maradjon az autóban, majd ismeretlen helyre távozott vele Marosvásárhelyről, a Kárpátok sétányáról vasárnap. Hétfőn a lány hozzátartozói több Facebook-csoportban is felhívást tettek közzé, amelyben az ismeretlen helyre távozott lányt keresték.
Az ügyben egy szemtanú vallomása nyomán kezdték el vizsgálni a rendőrök a fiatal lány eltűnésének körülményeit – tájékoztatott Alexandra Petrovici, a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. A nyomozás során a rendőrök kiderítették, hogy a férfi és a 18 éves lány Bihar megyében tartózkodik, az ottani rendőrök kedden azonosították őket.
A nyomozást folytatják, hogy pontosan kiderítsék, hogyan történt az eset.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
szóljon hozzá!