
Fotó: Erdély Bálint Előd
Már szigetelik az új kányádi községháza külső részét, ugyanakkor bent is zajlanak a munkálatok. Ennek ellenére meg kellett hosszabbítani a megvalósítás idénre tervezett befejezésének határidejét.
2022. november 26., 09:002022. november 26., 09:00
Nem praktikus a beosztása, ráadásul a tűzvédelmi követelményeknek sem felel meg a jelenlegi kányádi polgármesteri hivatal épülete, egyebek mellett ezért is döntött úgy a község vezetősége, hogy újat építenek. A megvalósításért a Helyi Fejlesztések Országos Programjában (PNDL) pályázott az önkormányzat, és
György Sándor kányádi polgármester szerint jelenleg jól halad a tavaly ősszel megkezdett építkezés: mostanra sikerült befedni az új kétszintes székhelyet, már a külső szigetelést végzi a kivitelező.
Bent egyebek mellett megtörtént a villamossági és a fűtéshálózat kialakítása, továbbá zajlik például a hidegburkolás (csempézés) és a falak rendbetétele. Hátra van még a belső ajtók, a villanykapcsolók és lámpatestek felszerelése, a felső szint belső szigetelése, illetve várják, hogy megérkezzen a pellettel üzemelő új kazán, amelyet csatlakoztathatnak a kialakított rendszerre.
Számos bonyodalom nehezítette a beruházást az elmúlt időszakban – osztotta meg velünk a polgármester. Egyebek mellett változtatni kellett a terveket, hogy bádog helyet cserepekkel födjék be az épületet, és csempét tehessenek le az előtér, illetve a folyosók padlójára. Az eredeti elképzeléshez képest
hiszen fölöslegesnek tartották, hogy azok drágábbnak számító fémből készült fogantyúkkal, keretekkel rendelkezzenek.
Ezek mellett a vegyes (fa és pellet) tüzelésű kazánról is lemondtak. További gond, hogy a megvalósítás ideje alatt szinte a duplájára emelkedett a beruházás értéke, többek között az építkezési anyagok árának növekedése miatt. Éppen ezért költségvetés-kiegészítésért folyamodtak a fejlesztési minisztériumhoz, amelynek munkatársai jóvá is hagyták kérésüket.
– magyarázta György Sándor.
Rámutatott ugyanakkor, hogy a bonyodalmak miatt módosítani kellett a projekt befejezésének határidejét, tehát ez idénről jövő márciusra tolódott át, a támogatást nyújtó fejlesztési minisztériummal egyeztetve. Az elöljáró hozzátette, a projekt nem tartalmazza az udvar területrendezését, ugyanakkor az épület bebútorozását sem, így azt helyi forrásokból kell megoldaniuk.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!