
Ha van is egy kis hó a városokban, az minden bizonnyal elmegy karácsonyra. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Országszerte enyhe, tavaszias idő lesz karácsonykor, a déli országrészben 15 Celsius-fokig melegszik majd a levegő – nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek az Országos Meteorológiai Igazgatóság (ANM) szakembere, Alina Şerban.
2017. december 23., 15:002017. december 23., 15:00
Szombaton és vasárnap az ország nagy részén vegyes csapadékra, a hegyekben havazásra és hóviharra vonatkozó figyelmeztetés van érvényben.
A meteorológusok szerint vasárnap este tíz óráig Erdélyben, Máramarosban, a Körösök vidékén, Bánságban és Moldvában csapadékra lehet számítani, eső, havas eső, hó formájában. Helyenként megélénkül a szél, a hegyvidéki térségekben 70–80 km/órás széllökések várhatók. Ezt követően azonban enyhül az idő,
Az ország központi részén és északnyugaton lesz a leghűvösebb, 4–5 Celsius-fok, délen azonban 14–15 fokig melegszik a levegő.
a hegyközi medencékben is csak mínusz 3, mínusz 4 Celsius-fokig csökken a hőmérséklet. Csapadékra szinte egyáltalán nem kell számítani, csak a Keleti-Kárpátok északi részén várható elszórtan havas eső vagy hó – mondta Alina Şerban.
Tojást festenek, kalácsot sütnek és sokan ma is eljárnak locsolni a Székelyhon olvasói közül. A húsvéti kvízre adott válaszok alapján az is látszik, hogy az ünnepi hagyományok továbbra is fontosak, még ha az egyes szokások megélése családonként el is tér.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
szóljon hozzá!