
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Hétfőtől kezdődően országszerte felmelegedik az idő, a sokéves átlagnál magasabb hőmérsékleti értékekre kell számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnap közzétett egyhetes előrejelzéséből.
2025. január 05., 17:002025. január 05., 17:00
A jövő hétre érvényes előjelzés értelmében – melyet az Agerpres ismertet – hétfőn az ég változóan felhős lesz, Máramarosban, Erdélyben és Moldvában helyenként esőre, a Keleti-Kárpátok északi felében vegyes csapadékra lehet számítani. A hegyvidéken, főként a Keleti-Kárpátokban és az Erdélyi-szigethegységben erősebb szélfúvás várható, 50-80 kilométer/órás sebességű széllökésekkel.
Kedden tovább melegedik az idő, délután az ország nyugati, északi, középső és délnyugati részében esni fog az eső, a Keleti-Kárpátok északi részének magasan fekvő térségeiben vegyes csapadékra lehet számítani. A nappali csúcsértékek 9 és 15 fok körül, a minimumok mínusz 2 és 7 fok körül alakulnak. Éjszaka és a reggeli órákban helyenként ködképződésre is számítani lehet.
Az ég változóan felhős lesz, csapadékra elszigetelten csak az ország nyugati, északnyugati és középső részében kell számítani. A magasabb hegyvidéken és északnyugaton megerősödhet a szél.
A hét végén országszerte kitart az enyhe idő, az ilyenkor megszokottnál jóval melegebb lesz. A hét második felében megnő a csapadék valószínűsége a régiók többségében.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
szóljon hozzá!