
Felújítanák és hasznosítanák a régi kaszárnya épületet
Fotó: Médiatár
Átvette a régi kaszárnyaépületet a kézdivásárhelyi Dr. Csiha Kálmán Református Kollégium a helyi önkormányzattól. Tavasszal szeretnének nekifogni a felújításának, különben teremhiánnyal kell számoljniuk a következő tanévtől.
2024. november 26., 08:402024. november 26., 08:40
2024. november 26., 09:442024. november 26., 09:44
Nemrégiben modernizálták az iskola főépületét, a munkálatok a melléképületekkel folytatódnak. Idén áprilisban döntött a kézdivásárhelyi önkormányzat az intézmény udvarán lévő, régen iskolai műhelyeknek helyet adó, mára igencsak rossz állapotba került épületek lebontásáról. Azok közül egyet szeretnének megtartani raktárnak, a többi tatarozása egyelőre csúszik, a vezetőség a nyári szünidőben szeretné ezt elvégeztetni, amikor nincs tanítás.
Szintén év elején döntött arról a helyi képviselő-testület, hogy
Ezt átvette a kollégium vezetősége. Egyelőre két termet ürítettek ki számukra.
„A termeket szeretnénk a Waldorf-osztályoknak felújítani. Idén még tudtunk helyet biztosítani számukra, de mivel a következő tanévtől újabb osztállyal bővülnek, szükségünk van teremre. Egyelőre még nem tudjuk biztosan, milyen forrásból finanszírozzuk ezt a modernizációt. Szeretnénk pályázatot benyújtani, valamint egyéb külső forrásokhoz jutni. A szülők a támogatásukról biztosítottak.
– mondta el lapunknak Farkas Ferenc, a kollégium igazgatója. Hozzátette, a fűtést szeretnék elsőként megoldani tavasszal, hogy az semmiképp ne maradjon őszre.
A Dr. Csiha Kálmán Református Kollégium tavaly ősztől ad otthont a kézdivásárhelyi Waldorf-iskolának. Egy előkészítő és egy első osztály működik jelenleg az intézményben. A helyi Waldorf-közösség szeretné, ha minél tovább tudnák biztosítani az oktatási formát a gyermekeknek Kézdivásárhelyen, legalább nyolcadik osztályig, a református kollégium vezetőségében pedig támogatókra találtak ebben.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
szóljon hozzá!