
A 7-es számú általános iskola piac melletti épületének udvarát is „helyrepofoznák
Fotó: Boda L. Gergely
Minden marosvásárhelyi tanintézetnek jut pénz kisebb-nagyobb felújítási munkálatra abból a húszmillió lejből, amelyet az oktatási intézmények, óvodák és bölcsődék fejlesztésére szavaztak meg a város idei költségvetéséből – legalábbis ezt ígérte a városi tanács iskolákért felelős igazgatóságának vezetője, Horațiu Lobonț a Vásárhelyi Hírlap megkeresésére.
2017. április 07., 15:552017. április 07., 15:55
2017. április 07., 15:562017. április 07., 15:56
Vannak a városban olyan iskolák, ahol már nem tűrne több halasztást a felújítás, ahhoz, hogy a gyerekek civilizált, egészséges környezetben tanulhassanak. A többi közt ilyen a 7-es számú általános iskola mentőállomás melletti épülete is,
– mutatott rá a hetes iskola igazgatója, Körtesi Sándor. „Itt nem elég csak a fűtésrendszert korszerűsíteni, a nyílászárókat is ki kell cserélni, egyik a másik nélkül nem ér semmit, ezért egy prioritási listát sem tudok felállítani, mert ezekre mind szüksége van az iskolánknak. A piac melletti épületrésznél pedig az udvar aszfaltozása lenne a legfontosabb teendő” – fejtette ki a tanintézet vezetője.
Horațiu Lobonț lapunknak megerősítette, hogy a hetes iskolában is nagyobb méretű beruházást terveznek, amelyben benne van a fűtésrendszer és a nyílászárók korszerűsítése is. Jóllehet erről még nem értesítették az intézmény vezetőségét.
Fotó: Boda L. Gergely
A Bernády György Általános Iskola belső udvar felé néző homlokzatának felújítása is szerepel a megvalósításra váró tervek között, az utcára néző részét már lefestették, ugyanakkor új nyílászárókat is terveznek ide – tudtuk meg Horațiu Lobonțtól. Kupán Edith, a Bernády igazgatója lapunknak elmondta, írásban még nem értesítették őket a felújításokkal kapcsolatban,
Továbbá végre engedélyeztek még egy kapusi állás meghirdetését, ugyanis már régóta szükség lett volna erre a Bernádyban – mondta el Kupán Edith.
Míg tavaly 15 millió lejt különítettek el iskolafejlesztésre Marosvásárhely költségvetéséből, addig idén ötmillióval többet terveznek költeni az oktatás fejlesztésére. Az iskolákért felelős igazgatóság vezetője szerint ebből minden tanintézetnek jut például a WC-k vagy sporttermek korszerűsítésére. Ugyanakkor egy nagyobb beruházást is tervez a polgármesteri hivatal ebből a pénzből:
– fejtette ki Lobonț.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Medve jelenlétét jelezték vasárnap este az Oroszhegy községhez tartozó Tibódban, valamint Maroshévízen.
1943-ban április vége és május vége között szállították haza a keleti frontról a januári doni katasztrófa után megmaradt magyar katonákat. Nagy József történészt a veszteségekről, a székely részvételről és a román „hallgatás” okáról kérdeztük.
szóljon hozzá!