
A medvék miatt kell leggyakrabban közbeavatkoznia a csendőrségnek. Archív
Fotó: Pinti Attila
Hargita megyében már nincs olyan település, ahonnan ne kapott volna medvék jelenléte miatt riasztást a megyei csendőrség. Az elmúlt két évben drasztikusan megnőtt a medvék miatti hívások száma, 2020-ban kétszáz, tavaly ötszáz esetben riasztották a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőséget.
2022. április 07., 14:442022. április 07., 14:44
2022. április 07., 14:462022. április 07., 14:46
Az elmúlt két év kihívásairól, jövőbeli terveikről számolt be a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség csütörtöki sajtótájékoztatóján Csíkszeredában, ugyanakkor Dan Iamandi csendőrparancsnok ebből az alkalomból megosztotta azt a hírt is, hogy az egység harci zászlóját Bukarestben államfői rendelettel ünnepélyes keretek között díszszalaggal kitüntették.
„Büszkék vagyunk erre a kitüntetésre, az elmúlt 30 évben ugyanis mindössze nyolc egység részesült benne” – mondta a csendőrparancsnok. A sajtótájékoztatón részt vevő Petres Sándor, Hargita megye prefektusa pedig úgy értékelte, hogy ez a kitüntetés a megyei csendőrök érdeme, ugyanakkor hozzátette azt is, hogy a két intézmény között nagyon jó az együttműködés.
Számokban kifejezve a megyei csendőrség az elmúlt két évben 832 alkalommal biztosította a rendet különböző rendezvényeken, több mint 30 ezerszer tartottak járőrözéseket, és végeztek rendfenntartást. Ebben az időszakban a leggyakrabban a medvék jelenléte miatt kellett közbelépniük.
– magyarázta a csendőrparancsnok.
Hozzátette, idén 19 esetben kellett ugyanezen ok miatt közbelépniük. „Legutóbb Balánbányáról riasztottak, de kaptunk hívásokat, Parajdról, Borszékről is” – sorolta. Hozzáfűzte,
Feladatuk, hogy a lakott települések közeléből eltávolítsák a vadállatokat, ha szükséges, akkor használhatnak hang és fényjelzéseket, petárdákat, ha ezek a módszerek nem válnak be, akkor figyelmeztető lövéseket is leadhatnak, illetve altatólövedékkel kábíthatják el az állatot, a legvégső esetben pedig leteríthetik, ha veszélyeztetik az ember életét, vagy testi épségét.
A csendőrparancsnok ugyanakkor a jövőbeli elképzeléseiket illetően elmondta, hogy készülnek az új székházuk avatóünnepségére, ugyanakkor készen állnak az elkövetkező időszakban a nagyszabású rendezvények biztosítására, mint például amilyen a csíksomlyói pünkösdi búcsú is lesz.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
szóljon hozzá!