
Hârșan Florica Maria. Egy éve nem adott hírt magáról
Fotó: Rendőrség
Eltűnt nő kereséséhez kéri a lakosság segítségét a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
2017. október 16., 18:132017. október 16., 18:13
A Görgényhodákhoz tartozó Erdődubiste falu 43 éves lakója, Hârșan Florica Maria még 2012-ben Németországba ment dolgozni. 2016. augusztus 15-ig még tudtak hollétéről, kapcsolatot tartott a családjával, ám ettől az időponttól kezdve
Az eltűnt nő 1,70 méter magas, testsúlya 60–65 kiló lehet, barna szeme van, eltűnése idején pedig rövidre nyírt barna haja volt. Akik látták, vagy tudnak az eltűnt személy hollétéről, telefonáljanak a 0265–202467-es telefonszámra (keresett személyek rendőrségi szolgálata), vagy a 112-es egységes sürgősségi hívószámra, esetleg értesítsék a legközelebbi rendőrségi egységet. A Maros megyei rendőrség bűnügyi szolgálata kérte az országos és nemzetközi körözés kiadását Hârșan Florica Maria nevére.
A húsvét a világ kereszténységének legnagyobb jelentőségű ünnepe: Krisztus feltámadása a halálon és a gonoszságon, bűnökön személyes áldozattal aratott győzelmet jelenti. De vajon egyformán gondolkodnak erről az erdélyi történelmi egyházak?
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
Tíz felnőttet részesít a keresztség szentségében XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában szombat este kilenckor kezdődő vigílián, amelyen a bazilika eddig néma harangjai ismét megszólalnak, és elindulnak a világ templomai felé.
Nagyszombaton az esti vigília szertartással kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb, Jézus feltámadását hirdető ünnepe.
Csaknem 2500 szabálysértési bírságot róttak ki a múlt héten az autópálya-rendőrök a közlekedésbiztonsági ellenőrzéseik során, ezek közül a legtöbbet, 431-et, gyorshajtás miatt.
Az Országos Cégnyilvántartási Hivatal szombaton közzétett adatai szerint 2026 első két hónapjában 3853 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 16,51 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A múlt év végén 7418 olyan gyermeket tartottak nyilván Romániában, akinek mindkét szülője külföldön dolgozott. Számuk 656-tal csökkent végéhez képest – derül ki az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA) szombaton közzétett adataiból.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
szóljon hozzá!