
Archív.
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Az iskolakezdést megelőzően tartják a gyergyószárhegyi Tatárdombnál azt a közös imádkozást, ahol a gyerekek számára a közelgő tanévhez Böjte Csaba testvér kér megerősítést. Ugyanakkor ez az az alkalom, amikor a gyergyószéki székelyek megemlékeznek őseik hősiességéről, amely 1658. szeptemberében a Moldva felől betörő, tízszeres túlerőben lévő ellenség legyőzéséhez vezetett. Az ünnepséget idén augusztus 31-én tartják.
2019. augusztus 23., 20:322019. augusztus 23., 20:32
2019. augusztus 23., 20:332019. augusztus 23., 20:33
A Böjte Csaba testvér által celebrált szentmise, az emlékműnél zajló koszorúzás és az ünnepi beszédek után sportdélutánt szervez a Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia. Ennek keretében bemutató jellegű ökölvívó mérkőzések lesznek, ahol az akadémia neveltjei magyarországi bokszolókkal küzdenek meg, de jelen lesz Erdei Zsolt „Madár”, korábbi világbajnok, a Magyar Ökölvívó Szakszövetség elnöke is, aki közönségtalálkozón osztja meg emlékeit és ad tanácsokat a mai sportoló reménységeknek. Nyilvános edzést is tart, amelybe gyerek és felnőtt egyaránt bekapcsolódhat.
Labdarúgó mérkőzéseket is tartanak, ahol pályára lépnek a Dévai Szent Ferenc Alapítvány által működtetett otthonok lakóiból alakuló csapatok, de a Madárfészek–Godako Ökölvívó Akadémia sportolói is. A sportrendezvények a hagyományteremtő szándékkal elinduló Tatárdomb Kupa keretében zajlanak.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
szóljon hozzá!