
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Rablótámadás miatt vettek őrizetbe a rendőrök két fiatal férfit Vaslábon. Az illetők szombat este sajátos módon akartak behajtani egy tartozást.
2022. január 10., 16:212022. január 10., 16:21
Rablótámadás miatt riasztották a rendőröket szombat este Vaslábra. A helyszínre érkező hatóságiak vizsgálataiból kiderült, hogy egy 23 és egy 30 éves helyi férfi hatolt be egy ugyancsak helyi, 20 éves fiatal házának udvarára, bántalmazták, majd elvitték autóját. A rendőrség információi szerint a két férfi egy állítólagos tartozást kívánt behajtani. A 20 éves fiatal az összetűzés során megsérült, így őt a gyergyószentmiklósi kórházba szállították orvosi ellátásra.
A bejelentést és a helyszíni vizsgálatokat követően, körülbelül egy óra elteltével a rendőröknek a Gyergyóújfaluhoz tartozó Szenétén, egy hétvégi háznál sikerült elkapniuk a bűncselekmény gyanúsítottait. A két férfit megtalálásuk után rablótámadás megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vették, és kezdeményezték előzetes letartóztatásba helyezésüket. Az eltulajdonított autót a visszajuttatták a tulajdonosának.
A hatóságiak ugyanakkor folyatják a nyomozást az ügy részleteinek feltárása érdekében – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
Korlátozzák az áremeléseket és szigorítják az ellenőrzést Németországban, ahol a kutak naponta csak egyszer drágíthatnak, miközben több európai ország is beavatkozott az üzemanyagárak emelkedése miatt az utóbbi időszakban.
Idén januárban és februárban 13,17 százalékkal 1091-re nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma 2025 első két hónapjához viszonyítva – derül ki a cégnyilvántartási hivatal (ONRC) honlapján közzétett adatokból.
Meg is betegedhetünk, ha nem megfelelő húsból fogyasztunk, ezért csak ellenőrzött helyről vásároljunk, és kerüljük az interneten hirdetett, nem ellenőrzött termékeket. Hargita megyében elkezdődtek a húsvét előtti élelmiszer-biztonsági ellenőrzések.
Tavaly átlagban 4,917 millió nyugdíjast tartottak számon Romániában, mintegy 42 ezerrel kevesebbet, mint 2024-ben; az átlagnyugdíj 13,8 százalékkal 2936 lejre nőtt egy év alatt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet pénteken közzétett adataiból.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
szóljon hozzá!