
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Rablótámadás miatt vettek őrizetbe a rendőrök két fiatal férfit Vaslábon. Az illetők szombat este sajátos módon akartak behajtani egy tartozást.
2022. január 10., 16:212022. január 10., 16:21
Rablótámadás miatt riasztották a rendőröket szombat este Vaslábra. A helyszínre érkező hatóságiak vizsgálataiból kiderült, hogy egy 23 és egy 30 éves helyi férfi hatolt be egy ugyancsak helyi, 20 éves fiatal házának udvarára, bántalmazták, majd elvitték autóját. A rendőrség információi szerint a két férfi egy állítólagos tartozást kívánt behajtani. A 20 éves fiatal az összetűzés során megsérült, így őt a gyergyószentmiklósi kórházba szállították orvosi ellátásra.
A bejelentést és a helyszíni vizsgálatokat követően, körülbelül egy óra elteltével a rendőröknek a Gyergyóújfaluhoz tartozó Szenétén, egy hétvégi háznál sikerült elkapniuk a bűncselekmény gyanúsítottait. A két férfit megtalálásuk után rablótámadás megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vették, és kezdeményezték előzetes letartóztatásba helyezésüket. Az eltulajdonított autót a visszajuttatták a tulajdonosának.
A hatóságiak ugyanakkor folyatják a nyomozást az ügy részleteinek feltárása érdekében – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére és Bukarestre.
A szélsőségesen identitásközpontú és szuverenista irányzatok térnyerése nem magyarázható kizárólag manipulációval – olvasható a „Románia az EU-ban” stratégiai elemzőcsoportnak az elnöki hivatal által szerdán közzétett jelentésében.
Pulóveres reggelek, 20 Celsius-fok alatti nappali csúcshőmérsékletek – az idei július továbbra sem a megszokott arcát mutatja. Székelyföldön a hajnali minimumok és a nappali maximumok is inkább egy késő őszi napot idéznek, mint a nyár derekát.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter a Várhelyi Olivér egészségügyért és állatjólétért felelős uniós biztossal folytatott megbeszélésen nagyobb rugalmasságot kért az Európai Bizottság (EB) részéről a juhkivitel feltételeinek alkalmazásában.
A legfelsőbb bíróság várhatóan csütörtökön dönt abban a perben, amelyet maga indított a kormánnyal és a pénzügyminisztériummal szemben a bírák és ügyészek felhalmozódott bérhátralékainak kifizetésével kapcsolatban, és első fokon meg is nyert.
szóljon hozzá!