
Fotó: RMDSZ
Jóváhagyta a fejlesztési minisztérium Nagygalambfalvának az Országos Beruházási Társaságnál (CNI) leadott dokumentációját, amellyel egy tanuszoda létesítését igényelték – erősítette meg lapunknak Gyerkó Levente helyi polgármester.
2022. június 22., 14:532022. június 22., 14:53
2022. június 22., 16:162022. június 22., 16:16
Az elöljáró rámutatott, a jelenleg több mint 8 millió lej értékűre becsült tanuszodát a CNI építi fel, a helyi önkormányzatnak a területrendezésre és a közművesítésre kell koncentrálnia. Tisztában vannak azzal Nagygalambfalván is, hogy az infláció miatt jelentősen megnövekedhet a kivitelezés értéke, de mivel a tárca finanszírozza az építkezést, bíznak benne, hogy nem okoz majd gondot az esetleges pluszköltségek biztosítása.
Gyerkó Levente tudatta, noha még van tennivaló, a végéhez közeledik a Bánatos királylány csorgó környezetének kialakítása, amelynek szomszédságában lesz a tanuszoda. Ott egyébként szabadtéri strandot, lakókocsiparkot, sportcsarnokot és rendezvénytermet is szeretnének építeni – ezek érdekében már folyamatban van a szükséges dokumentumok összeállítása.
Szovátán is lesz
A nagygalambfalvi tanuszoda mellett Szovátán, Borson és Nagyenyeden is hasonló projektek megvalósítását hagyta jóvá a Cseke Attila vezette fejlesztési minisztérium. Ezekre összesen 120 millió lejt fordítanak – olvasható az RMDSZ közleményében. Az új létesítményekben úszóversenyeket is lehet majd szervezni, hiszen eleget tesznek az úszószövetség követelményeinek. A tanuszodákban 25×15,4 méteres medencék lesznek, amelyekben hat úszósávot különítenek el. A lelátókon 124 néző fér el, és negyven parkolót is létesítenek. Az épületekben hőszivattyúkkal és napelemekkel állítják elő az áramot és a fűtéshez szükséges energia több mint felét. A tanuszodákban ugyanakkor edző- és tornaterem, valamint korszerű öltöző is lesz. A létesítményeket délelőtt a diákok, míg délután a felnőttek használhatják.
Két autó ütközött össze vasárnap este a marosvásárhelyi Dózsa György utcában, a balesetben ketten sérültek meg – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Két telephelye van annak a bukaresti fogászati klinikának, amelyiken csütörtök este meghalt egy kétéves kislány, és az egyik telephely nem rendelkezik a biztonságos általános érzéstelenítéshez szükséges alapvető felszereltséggel.
Csak anyagi kár keletkezett a vasárnap délutáni madéfalvi balesetben, amely során egy sofőr lesodródott az útról és előbb egy kerítésnek, majd egy villanyoszlopnak ütközött – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök is indul a Buzău megyei tanács elnöki tisztségéért a december 7-i időközi választáson.
Lőtt sebbel a fején, holtan találtak rá az otthonában egy 24 éves Argeș megyei rendőrre – közölte a Giurgiu megyei rendőrség.
Teljesen kiégett pénteken egy székelyszenterzsébeti gazda kombájnja; mivel a mezőgazdasági gép családja megélhetését jelentette, gyűjtést szervezett számára az újszékelyi önkormányzat.
Aggasztónak tartja Dumitru Chisăliță, hogy bár az elmúlt egy hónapban több halálos áldozattal vagy sérülésekkel járó gázrobbanás és tűzeset is történt az országban, a hatóságok nem hoztak az újabb incidensek megelőzését szolgáló intézkedéseket.
Sepsiszentgyörgyön akár 800 lejre is megbüntethetik azt a sofőrt, aki más által bérelt parkolóhelyre áll be autójával, Kézdivásárhelyen nemrég emelték 400 lejre a bírság felső értékét. Ám jó tudni: a helyi rendőrég riasztása nélkül is van megoldás.
Országszerte több mint 600 jogosítványt vont be a rendőrség az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések nyomán.
Felszállt a köd a hegyközi medencékből, nem indult túlságosan hidegen a vasárnap a térségben.
szóljon hozzá!